Prieš vidurdienį bus tikrinamos pavojaus sirenos

Prieš vidurdienį bus tikrinamos pavojaus sirenos

Trečiadienį, prieš vidurdienį, Lietuvoje bus tikrinama Perspėjimo sistema. Šalies gyventojai girdės sirenų gausmą, taip pat apie šios sistemos patikrinimą tiesiogiai į savo mobiliuosius telefonus gaus trumpuosius perspėjimo pranešimus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) atkreipia dėmesį, kad šie pranešimai bus perduodami tik į tuos telefonus, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

Sirenos pradės kaukti trečiadienį 11.52 val. Jas girdėsime 3 minutes. Kaukimui nutilus per Lietuvos radijo ir televizijos arba regionų ir vietos radijo programas gyventojams bus skelbiama informacija ir rekomendacijos.

PAGD primena, kad išgirdus sirenas, gyventojams rekomenduojama įsijungti radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją. Paprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Siekiant įsitikinti, kad šalies gyventojai yra teisingai įsijungę korinio transliavimo funkciją trumpiesiems perspėjimo pranešimams gauti, nuo lapkričio kiekvieną mėnesio pirmąjį šeštadienį 12 val. bus atliekamas trumpųjų perspėjimo pranešimų sistemos patikrinimas. Pranešimai bus perduodami tris kartus tiesiogiai į mobiliuosius telefonus ir kartojami kas 4 minutes.

Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje gyventojai perspėjami įjungus sirenas arba pranešimais į mobiliuosius telefonus.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder