Reguliuojamas svoris keliuose

Reguliuojamas svoris keliuose

Susisiekimo ministerija parengė projektą, kuriam įsiteisėjus būtų draudžiama be specialių leidimų Lietuvos keliais važinėti sunkesnėms nei 40 tonų masės transporto priemonėms.

Nuo šių metų sausio įsigaliojo buvusio susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio inicijuota pataisa, leidžianti Lietuvos keliais važinėti iki 48 tonų masės transporto priemonėms vietoj anksčiau numatytų 40 tonų. Esą projektas parengtas dėl krovinių vežimais užsiimančių įmonių atstovų prašymų. Pažymėta, kad tai pablogins kelių būklę, tačiau esą tai iš dalies kompensuos įvestas metinis mokestis - 1350 litų per metus.

Naujasis susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius mano, kad pataisą reikėtų atšaukti, nes iš mokesčių tiek pinigų nesurenkama, kiek jų reikia suardytiems keliams remontuoti. Naujame projekte numatyta, kad be leidimų galės važiuoti tik iki 40 tonų svorio transporto priemonės, o vežant 20, 30, 40, 45 pėdų konteinerius, pagamintus pagal ISO standartus - 44 tonos be leidimų. Sunkesniems sunkvežimiams bus galima važiuoti tik gavus leidimą ir sumokėjus vienkartinį mokestį.

Šiuo metu net ir 40 tonų svorio priemonėms važinėti Lietuvoje tėra pritaikyta vos apie 28 proc. valstybinės reikšmės kelių. Jei bus leidžiama važinėti dar sunkesniam transportui, blogės kelių būklė.

„Blogės kelių dangų lygumo rodikliai, formuosis vėžės, dangų nuovargio plyšiai ir ilgainiui dangos konstrukcija suirs, o žvyro ar dar kitų silpnų konstrukcijų dangos bus labai greitai sulaužytos - keliai taps neišvažiuojami“, - dėstoma dokumente.

Be to, valstybinės reikšmės keliuose yra 1499 tiltai ir viadukai, dauguma jų statyti 1950-1980 metais ir jų laikomoji galia yra mažesnė nei 48 tonos. Tiesa, atlikti tik 84 tiltų bei viadukų laikomosios galios bandymai, mat vienas bandymas kainuoja keliasdešimt tūkst. litų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder