Rengs referendumą dėl dvigubos pilietybės

Rengs referendumą dėl dvigubos pilietybės

Seimo valdyba nusprendė sudaryti darbo grupę pasirengimo referendumui dėl dvigubos pilietybės klausimams spręsti.

Pagal proporcinį frakcijų atstovavimo principą sudarytoje darbo grupėje dirbs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nariai Ramūnas Karbauskis (frakcijos seniūnas, Kultūros komiteto pirmininkas), Guoda Burokienė, Arvydas Nekrošius, Agnė Širinskienė (Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė), Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Andrius Kubilius ir Žygimantas Pavilionis, Liberalų sąjūdžio frakcijos narė Aušrinė Armonaitė, frakcijos Tvarka ir teisingumas narys Juozas Imbrasas, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narys Česlovas Olševskis, Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos narys Julius Sabatauskas, Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narys Antanas Vinkus ir Mišrios Seimo narių grupės seniūnas Bronislovas Matelis. Darbo grupei vadovaus Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.

Sudaryta darbo grupė tarsis dėl galimos referendumo datos, referendumui teikiamų Konstitucijos pataisų formuluočių, referendumo organizavimo ypatumų, reikalingų įstatymų projektų parengimo ir kitų susijusių klausimų, kad būtų rastas bendras sprendimas dėl dvigubos pilietybės referendumo organizavimo.

2017 m. spalio 20 d. Konstitucinis Teismas paskelbė, kad dvigubos pilietybės išplėtimas galimas tik referendumu pakeitus Konstituciją.

Konstitucijoje įtvirtinta, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis. Konstitucinis Teismas anksčiau yra pažymėjęs, kad ši nuostata reiškia, kad dviguba pilietybė negali būti paplitęs reiškinys, todėl Konstitucijai prieštarautų dvigubos pilietybės įteisinimas įstatymu tiems žmonėms, kurie išvyko iš šalies po nepriklausomybės atkūrimo.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder