Partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, Europos Parlamento narys Rolandas Paksas mano, kad šiandien valstybė turi rasti tokius sprendimus, kad visuomenei dėl statybų Kuršių nerijoje nereikėtų mokėti už neprotingų sprendimų, kuriuos padarė vieno ar kito lygio valdininkai, pasekmes.
"Valstybės ir savivaldos institucijų nesusikalbėjimas, skirtingu laiku priimti vienas kitam prieštaraujantys teisės aktai, teismų sprendimai bandant aiškintis, ar su legendinio Lietuvos krepšininku Arvydu Saboniu siejami pastatai pastatyti teisėtai ar neteisėtai - štai prie ko atvedė žaidimas teise ir teisingumu. Pirmiausiai reikėtų patraukti rankas nuo Sabonio ir valdžiai išsiaiškinti savo darže", - vertindamas Vyriausybės pastangas rasti sprendimą tarp sveikos logikos ir Aukščiausiojo Teismo sprendimo nugriauti pastatytus statinius sakė R. Paksas.
Politiko teigimu, valstybė ar jos vardu veikiantys valdininkai negali nei su verslu, nei su piliečiais elgtis vieną dieną jiems taikydami vienas taisykles, o kitą dieną - jau kitas.
"Sveiku protu nesuvokiama, kad bet kurią dieną bet kuris Lietuvos pilietis gali atsidurti dviprasmiškoje situacijoje. Pavyzdžiui, bus pripažinta, kad namas, kurį pradėjote statyti prieš dešimt metų turėdamas visus leidimus, pastatytas neteisėtai. Nes, pasirodo, per tą laiką buvo pakeisti keli įstatymai ir panaikinti dokumentai, pagal kuriuos išduoti minėti leidimai. Formaliai, remiantis įstatymo raide, pagal teisės normas namą lyg ir reikėtų nugriauti, tačiau ar tai teisinga? Manau, kad ne", - įsitikinęs R. Paksas.
Jo teigimu, greta koja kojon turinčios žengti teisės ir teisingumo sąvokos šiandien viena nuo kitos yra nutolusios mažiausiai šviesmečio atstumu.
"Visuomenė siekia ir nori gyventi teisingai, tačiau anaiptol ne pagal norų ir įgeidžių teisę, kuri šiandien dėl įvairių priežasčių sukuriama Lietuvos teismuose. Visiems reikia tokios teisės, kuri pirmiausiai reikštų teisingumą", - sakė "tvarkiečių" lyderis R. Paksas.
Pirmadienį per pasitarimą Vyriausybė, svarsčiusi Premjero sudarytos darbo grupės pasiūlymus dėl teritorijų planavimo ir statybos procedūrų Kuršių nerijoje, nusprendė, kad Kuršių nerijoje turėtų būti nugriauti trys neteisėtai pastatyti objektai, o likusieji, įskaitant ir botelius, galės likti, jeigu bus ištaisytos klaidos bei atitiks Kuršių nerijos nacionalinio parko reikalavimus.
"Vyriausybė priėjo sunkų kompromisą, kuris tikrai nėra labai puikus variantas, turint omenyje, kad per dešimt metų visuomenė ir valstybė buvo įstumta į aklavietę. Iš principo yra nuspręsta, kad bent trys objektai niekaip "neįsipaišo" į bendrą schemą ir bendrą planą ir turėtų būti nugriauti. Kiti gali būti pataisyti, kad jie galėtų toliau stovėti", - pirmadienį po Vyriausybė posėdžio sakė teisingumo ministras Remigijus Šimašius.
Jo vertinimu, atsakomybę už tai turėtų prisiimti ir patirtus materialinius nuostolius atlyginti leidimus statybai išdavę pareigūnai.
Kaip ELTA jau skelbė sausio 6 d., Lietuvos krepšinio federacijos vadovas A. Sabonis prašo baigti politikuoti jo vardu ir nustoti šmeižti jį dėl botelio statybos Preiloje, nes jis nestatė šių objektų ir nėra juos stačiusios įmonės akcininkas.
"Čia politikuoja mano vardu, baikit tuos "bajerius". Prašau baigti mane šmeižti (...)", - spaudos konferencijoje Seime sakė žymus krepšininkas A. Sabonis, kalbėdamas apie daugiau nei 6 metus tebesitęsiančią istoriją.
Pasak A. Sabonio, ne jis statė botelį, o uždaroji akcinė bendrovė "Sabonio klubas ir partneriai", kurios jis yra buvęs vienas iš akcininkų.
Rašyti komentarą