Santariškių klinikose nestabdant širdies veiklos jau atliktos 3 operacijos

Santariškių klinikose nestabdant širdies veiklos jau atliktos 3 operacijos

Santariškių klinikose gydant sergančiuosius širdies ligomis pradėtos taikyti naujos technologijos. Nestabdant širdies veiklos jau atliktos trys operacijos.

Vilnietis Vytautas pirmuosius širdies sutrikimus pajuto prieš porą mėnesių. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad vyrui plyšusi širdies mitralinio vožtuvo chorda. Anksčiau jos naujomis buvo keičiamos atveriant krūtinės ląstą ir stabdant širdies veiklą.

Šio vilniečio ir dar dviejų ligonių operacijoms pirmą kartą pasaulinės medicinos praktikoje lietuvių medikai panaudojo naują prietaisą.

„Vis jaučiau nuovargį, dusulį, jautėsi, kad buvo silpnas organizmas. Gydytojas paaiškino, kad yra toks metodas, patikrintas, saugus. Tai ir sutikau daryti nauju metodu“, – pasakoja Vytautas Naruncas.

Pirmojoje operacijoje Santariškių medikams padėjo amerikietis naujojo prietaiso išradėjas – Giovanni Speziali.

„Operacijų poreikis didelis. Tai yra mitralinio vožtuvo ydos, kurių pagydyti tabletėmis negalima, galimas tik chirurginis gydymas. Dar vienas principas – kuo anksčiau tą operaciją padarysi, tuo lengviau žmogui, nes širdis nevargsta, ji nesusinešioja. Kai operacija atlikta laiku, žmogus išlieka sveikas visą likusį gyvenimą. Jei operacija atliekama vėliau, tampa invalidu“, – sako širdies chirurgas dr. Kęstutis Ručinskas.

Naudojant naująjį prietaisą ne tik beveik perpus sutrumpėja operacijos laikas, bet ir nekyla pavojaus ligonio gyvybei.

„Per širdies viršūnę yra įvestas specialus aparatas. Principas ir yra toks, kad širdis nestabdoma ir prisūnamos chordos. Jų prisiūnama 3–4, priklauso nuo situacijos“, – aiškina Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro direktorius prof. Audrius Aidietis.

Tokias operacijas Lietuvoje planuojama tęsti, o mokytis iš mūsų šalies medikų ketina gydytojai iš Vokietijos ir Prancūzijos.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder