Sausio 13-ąją Antanui Terleckui planuojama įteikti 2012-ųjų Laisvės premiją

Sausio 13-ąją Antanui Terleckui planuojama įteikti 2012-ųjų Laisvės premiją

Sekmadienį, Sausio 13-ąją, minint Laisvės gynėjų dieną, kovotojui už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises Antanui Terleckui planuojama įteikti 2012 metų Laisvės premiją.

Iškilminga ceremonija numatyta istorinėje Seimo Kovo 11-osios salėje.

Seimas, vadovaudamasis Laisvės premijos įstatymu ir Laisvės premijų komisijos sprendimu, nutarė 2012 metų Laisvės premiją paskirti aktyviam Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyviui, politiniam kaliniui, Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui ir vadovui, "45-ių pabaltijiečių memorandumo" iniciatoriui, pogrindinės spaudos leidėjui Antanui Terleckui.

Pernai lapkričio 8 d. už tokį Seimo nutarimą balsavo 64 Seimo nariai, 1 buvo prieš.

Skirti Laisvės premiją A. Terleckui pasiūlė Laisvės premijų komisija, atsižvelgdama į gautus valstybės institucijų, visuomeninių organizacijų ir asociacijų, akademinės bendruomenės, bendruomenių, fizinių asmenų teikimus.

2011 m. rugsėjo 15 d. Laisvės premijos įstatymu įsteigta Laisvės premija siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Laisvės premija kiekvienais metais įteikiama Laisvės gynėjų dieną - Sausio 13-ąją. Pirmąją - 2011-ųjų - premiją gavo Rusijos kovotojas už laisvę ir demokratiją Sergejus Kovaliovas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder