Seimas nesudarė tyrimo komisijos dėl Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės
Antradienį Seimui nepavyko sudaryti laikinosios tyrimo komisijos, spręsiančios, ar sutikti Seimo narį Viktorą Uspaskichą patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.
Toks nutarimo projektas po svarstymo nesulaukė Seimo pritarimo, už jį balsavo 43 Seimo nariai, prieš buvo 18, susilaikė 28 parlamentarai. Beje, kiek anksčiau antradienį nutarimo projektui dėl komisijos sudarymo po pateikimo buvo pritarta. Už tai balsavo 65 Seimo nariai, 2 buvo prieš, susilaikė 31 parlamentaras.
Komisijos pirmininku buvo siūloma paskirti "tvarkietį" Petrą Gražulį. Pagal projektą, komisija tyrimą turėjo atlikti per mėnesį, iki šių metų gruodžio 19 d.
Seimas buvo nutaręs sudaryti komisiją, išklausęs generalinio prokuroro Dariaus Valio pranešimą ir vadovaudamasis Seimo statutu.
Pagal projektą, komisijoje turėjo dirbti Seimo nariai Petras Gražulis, Zbignevas Jedinskis, Algis Kašėta, Liutauras Kazlavickas, Orinta Leiputė, Raimundas Markauskas, Kęstutis Masiulis, Antanas Nesteckis, Ričardas Sargūnas, Eduardas Šablinskas, Jonas Varkala, Arvydas Vidžiūnas.
Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį V. Uspaskichą.
Ikiteisminis tyrimas dėl nepagarbos teismui pradėtas, kai šių metų liepos 28 d. šis Seimo narys Vilniaus oro uoste, atsakydamas į žurnalistų klausimus, pasisakė apie Vilniaus apygardos teismo teisėjus, priėmusius apkaltintąjį nuosprendį vadinamoje Darbo partijos byloje.
Prokurorų vertinimu, ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad savo veiksmais V. Uspaskichas galimai parodė nepagarbą teismui.
Rašyti komentarą