Seimo konservatoriai kreipėsi į VTEK dėl ministro Šarūno Biručio kelionės į JAV

Seimo konservatoriai kreipėsi į VTEK dėl ministro Šarūno Biručio kelionės į JAV

Seimo TS-LKD frakcijos nariai kreipėsi į Vyriausiąją tarnybos etikos komisiją (VTEK) dėl kultūros ministro Šarūno Biručio komandiruotės į JAV. 

Seimo TS-LKD frakcijos, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nariai Vytautas Juozapaitis ir Valentinas Stundys bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas norėtų išsiaiškinti, ar kultūros ministras nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų ministerijos lėšomis keliaudamas į JAV. 

Parlamentarų duomenimis, kultūros ministro Š. Biručio oficiali komandiruotė į JAV buvo šių metų birželio 29-liepos 5 d., tačiau Kultūros ministerija, neturėdama tam juridinio pagrindo, apmokėjo kelionės išlaidas verslo klasės bilieto kaina valstybės biudžeto lėšomis birželio 29-liepos 11 d. 

"Kultūros ministras, išvykęs į komandiruotę JAV, nustatytu laiku negrįžo į Lietuvą, liko JAV kaip privatus asmuo, oficialiai išėjęs atostogų ir kelionei iš JAV į Lietuvą panaudojo už valstybės lėšas galimai neteisėtai nupirktą kelionės bilietą savo privatiems tikslams tenkinti, tuo sukeldamas įtarimą dėl Viešų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje pažeidimo", - sako vienas iš pareiškimo autorių prof. V. Juozapaitis.

Seimo nariai paprašė Vyriausiąją tarnybos etikos komisiją pateikti išvadą dėl kultūros ministro Š. Biručio veiksmų ir komandiruotės į JAV apmokėjimo teisėtumo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder