Seimo nariai - alkoholio įkaitai: kas, kada ir kaip buvo įkliuvęs?

Seimo nariai - alkoholio įkaitai: kas, kada ir kaip buvo įkliuvęs?

Seimo narys Linas Balsys parlamente pasirodė neblaivus.Tiesa, Lietuvos žaliųjų partijos narys L. Balsys nėra pirmasis ir vienintelis Seimo narys, kuris parlamente ar už jo ribų šlaistėsi neblaivus.

Tiesa, Lietuvos žaliųjų partijos narys L. Balsys nėra pirmasis ir vienintelis Seimo narys, kuris parlamente ar už jo ribų šlaistėsi neblaivus.Seimo narys Linas Balsys parlamente pasirodė neblaivus. Parlamentaras į alkotesterį pripūtė 1,82 promilės alkoholio. Tai – vidutinis girtumas. Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė pareiškė, kad jei bus pripažinta, kad L. Balsys po parlamentą išties šlaistėsi neblaivus – jam gresia apkalta.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad parlamentaras būdamas tokios būsenos neturėtų dirti. Skelbiama, kad L. Balsys pripūtęs 1,82 promilės alkoholio po to savo automobiliu išbyko iš Seimo.

Tiesa, Lietuvos žaliųjų partijos narys L. Balsys nėra pirmasis ir vienintelis Seimo narys, kuris parlamente ar už jo ribų šlaistėsi neblaivus.

2008 metų pavasarį girtas socialdemokratas Gintautas Mikolaitis buvo pašalintas iš Seimo posėdžių salės ir išvažiavo tikrintis girtumo. Skandalas kilo tuomet, kai neblaivus G. Mikolaitis vietoj parlamento salės užklydo į balkoną ir susidūrė su žurnalistais. Pašalintas iš Seimo posėdžio parlamentaras dar kurį laiką po pastatą bėgiojo ir slapstėsi nuo žurnalistų.

2008 metų rudenį konservatorius, Seimo narys Egidijus Vareikis buvo girtas pričiuptas už automobilio vairo. Tą kartą E. Vareikio kraujyje rasta 1,37 promilės alkoholio ir nustatytas lengvas girtumas. Tą kartą konservatorius prašė kolegų jo nepašalinti iš partijos ir prižadėjo, ateityje išvis nebevartoti alkoholio. Tiesa, šie pažadai nebuvo išpildyti. E. Vareikis girtas įkliuvo ne vieną kartą.

2009 metų pavasarį kitas konservatorius Arvydas Vidžiūnas girtas įkliuvo prie automobilio vairo. Tą kartą Seimo nariui nustatytas lengvas girtumas – 0,8 promilės. Tuomet A. Vidžiūnas pareiškė apgailestaujantis dėl to, jog sukėlė rūpesčių artimiesiems ir kolegoms. Anot jo, jis išgėrė dvi taures vyno ir neapskaičiavo savo galimybių vairuoti.

Buvęs Tautos prisikėlimo, Krikščionių partijų narys, o vėliau – konservatorius, šviesaus atminimo parlamentaras Rokas Žilinskas taip pat turėjo bėdų su alkoholiu. Jis apie tai kalbėjo gana atvirai, pripažindamas, kad ši priklausomybė jam buvo skaudi ir sunki. R. Žilinskas dėl to turėjo ir nemalonumų su policija. 2009 metų žiemą jis įkliuvo policijai už tai, kad būdamas neblaivus kartu su bičiuliu išplūdo taksi vairuotoją, o vėliau – policijos pareigūnus.

2011 metų pavasarį už tai, kad Seime pasirodė galimai neblaivus R. Žilinskas buvo pašalintas iš Krikščionių partijos narių. „Rokui Žilinskui vakar dar kartą nusižengus etikai ir sukompromitavus Seimo nario vardą, Krikščionių partija, remdamasi partijos Etikos komisijos išvada, pašalino jį iš savo narių“– tuomet pranešė Krikščionių partijos atstovas spaudai.

2012 metų kovą į automobilio avariją pakliuvo ir parlamentaras Liberalų ir centro sąjungos narys Vincas Babilius. Tą kartą Seimo narys vėlyvą vakarą padarė autoavariją Vilniuje ir pabėgo iš įvykio vietos. Avarijos liudininkai teigė, kad parlamentaras buvo akivaizdžiai neblaivus ir nemandagus. Dėl šio įvykio buvo panaikinta V. Babiliaus neliečiamybė, jam paskirta 3,5 tūkst. litų bauda (1 tūkst. eurų) bauda ir 4 metams atimtos vairuotojo teisės.

2013 metų pavasarį konservatorius Egidijus Vareikis vėl pakliuvo į policijos akiratį. Tą kartą jis būdamas neblaivus namuose sumušė savo žmoną. Policiją iškvietė parlamentaro duktė, kuri pareiškė, kad namuose siautėja neblaivus tėvas. Atvykus patruliams paaiškėjo, kad namuose siautė Seimo narys, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Egidijus Vareikis. Girtas parlamentaras kelis kartus sudavė žmonai ir grasino nusižudyti. Politikas buvo išvežtas į Respublikinę Vilniaus psichiatrijos ligoninę. Dėl šio įvykio Seimas panaikino namuose smurtavusio E.Vareikio neliečiamybę. Į Seimą su prašymu leisti E.Vareikį patraukti baudžiamojon atsakomybėn kreipėsi generalinis prokuroras Darius Valys, specialioji komisija pasiūlė jo prašymą tenkinti.

Vos po kelių mėnesių 2013 metų vasarą E. Vareikis vėl buvo pastebėtas neblaivus. Tą kartą jis galimai girtas blaškėsi Vilniaus oro uoste. E. Vareikis turėjo keliauti į Romą į Katalikų renginį. Po renginio grįždamas atgal E. Vareikis buvo pasiklydęs Kopenhagos oro uoste, jis ten turėjo persėsti, bet dingo. Manoma politikas buvo išgėręs.

2013 metų pavasarį nemalonumų turėjo ir kita konservatorė Vincė Vaidevutė Margevičienė. Jos vairuojamą automobilį patruliai sustabdė Kaišiadorių rajone, netoli Žiežmarių. Pareigūnai pasiūlė patikrinti konservatorės blaivumą, alkoholio tikrintuvas užfiksavo 0,61 promilės. Tai lengvas girtumo laipsnis.

2014 metų žiemą Seime pastebėtas ir galimai neblaivus socialdemokratas, medžiotojas Bronius Bradauskas. Tą kartą savo įtarimais apie kolegą pasidalijo konservatorius Kęstutis Masiulis. B. Bradauskas girtumą tikrintis atsisakė.

Sidebar placeholder