Nors Seimas iš pavasario sesijos išbraukė Eutanazijos įstatymo ir jį lydinčių teisės aktų projektus, jį pateikęs parlamentaras Andrius Burba siekia, kad projektai vėl būtų įtraukti į sesijos darbų programą ir svarstomi dar šį pavasarį.
Seimo narys jau surinko visų, išskyrus vieną, parlamento frakcijų atstovų parašus ir užregistravo Seimo nutarimo projektą, kuriuo siūloma papildyti pavasario sesijos darbų programą šiais teisės aktų projektais.
"Be to, reikės surinkti 47 Seimo narių parašus, kad šie, su eutanazija susiję, įstatymų projektai būtų pateikti plenariniame Seimo posėdyje artimiausiu metu, ir prasidėtų diskusija komitetuose. Tikiuosi, kad tą pavyks padaryti. Neketinu nuleisti rankų ir sieksiu, kad Eutanazijos įstatymo projektas būtų bent apsvarstytas Seime, nes tai - mūsų pareiga visuomenei", - teigia A. Burba.
Jis įsitikinęs, jog svarstydami pavasario sesijos darbų programą, į kurią tiek Eutanazijos įstatymo projektas, tiek jį lydinčių teisės aktų projektai buvo įtraukti Liberalų ir centro sąjungos frakcijos siūlymu, ne visi parlamentarai atidžiai susipažino su projektu, o išbraukdami šiuos teisės aktus iš pavasario sesijos darbų programos pasielgė skubotai.
Parlamentaras viliasi, jog Seimas bent iš antro karto ryšis sėsti prie projekto. Priešingu atveju, pasak A. Burbos, beliks vienintelis kelias - kreiptis į Lietuvos piliečius su raginimu rinkti parašus ir inicijuoti referendumą. "Nes jei Seimo nariai nesugeba nuspręsti patys, referendumas šiuo klausimu būtų prasmingas ir tikslingas. Sužinojus jo rezultatus, sprendimas tikriausiai būtų kitoks", - sako A. Burba.
A. Burbos pateiktame Eutanazijos įstatymo projekte numatyta, jog eutanazija būtų atliekama mirtinai sergančio žmogaus prašymu, o tai darantis gydytojas turėtų būti įsitikinęs, kad pacientą vargina nuolatinės ir nepakeliamos fizinės ir (arba) dvasinės kančios, kurių neįmanoma palengvinti, ir kad paciento valia dėl eutanazijos atlikimo nėra trumpalaikė.
Aktyvioji ir pasyvioji eutanazija yra visiškai legalizuota Belgijoje, Liuksemburge bei Nyderlanduose, apie galimybę ją įteisinti aktyviai diskutuojama kitose Europos Sąjungos šalyse.
Rašyti komentarą