Šiais metais turi būti išspręstas klausimas dėl priešgaisrinės apsaugos įrengimo sakraliniuose šalies objektuose

Šiais metais turi būti išspręstas klausimas dėl priešgaisrinės apsaugos įrengimo sakraliniuose šalies objektuose

Vyriausybėje penktadienį posėdžiavusi Dvišalė mišri komisija tarptautinių sutarčių su Šventuoju Sostu nuostatoms vykdyti sutarė, kad dar šiais metais turi būti išspręstas klausimas dėl būtinų priešgaisrinės apsaugos priemonių įrengimo pačiuose reikšmingiausiuose Lietuvos sakraliniuose objektuose.

Posėdyje nuspręsta sudaryti dvi darbo grupes, kurių viena nagrinės Kryžių kalno priežiūros, lankymo ir kryžių statymo klausimus. Kita darbo grupė rengs pasiūlymus dėl religinių simbolių apsaugos viešojoje erdvėje.

Dvišalę mišrią komisija, koordinuojančią tarptautinių sutarčių su Šventuoju Sostu nuostatų įgyvendinimą, sudaro valstybės institucijų ir Katalikų Bažnyčios atstovai.

„Vyriausybė yra pasirengusi geranoriškai bendradarbiauti su Lietuvos Vyskupų Konferencija, siekiant kiekvieno žmogaus ir visuomenės dvasinės ir materialinės gerovės", - sakė komisijos posėdžiui pirmininkavęas Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Lietuva yra ratifikavusi keturias tarptautines sutartis su Šventuoju Sostu: dėl santykių tarp Katalikų Bažnyčios ir valstybės teisinių aspektų; dėl kariuomenėje tarnaujančių katalikų sielovados; dėl bendradarbiavimo švietimo ir kultūros srityje; dėl kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, pripažinimo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder