Siūloma apmokestinti prabangius žirgus, vagonėlius ant ratų ir katerius

Siūloma apmokestinti prabangius žirgus, vagonėlius ant ratų ir katerius

Siūloma apmokestinti ne tik automobilius, motociklus, bet ir "vandens motociklus, prabangius žirgus, kemperius (vagonėlius ant ratų), senovinius ir antikvarinius automobilius bei katerius".

Taip papildyti mokesčių mokėtojų sąrašą siūlo Seimo narė konservatorė Aurelija Stancikienė.

Tuo tikslu Seimo posėdžių sekretoriate ji įregistravo pasiūlymą Mokesčio už transporto priemones įstatymo projektui.

Antradienį Seimas po pateikimo "palaimino" šį įstatymo projektą. Kaip primena ELTA, siūloma apmokestinti galingesnius nei 150 kilovatų galios per pastaruosius 10 metų registruotus automobilius, didesnės nei 50 kilovatų galios motociklus, burines jachtas ir lėktuvus, išskyrus oro balionus.

Pagal projektą, mokestis už automobilius ir motociklus bus skaičiuojamas po 0,5 lito už 1 kilovatą per mėnesį. Burinėms jachtoms siūloma taikyti 30 litų už burinės jachtos gabaritinio ilgio metrą per kalendorinį mėnesį, jei jos ilgis viršija 10 gabaritinių ilgio metrų ir jei ji nėra skirta ūkinės komercinės veiklos pajamoms uždirbti.

Bendrosios aviacijos orlaiviams, išskyrus oro balionus, siūloma taikyti 0,3 lito už vieną maksimalios kilimo masės kilogramą mokesčio tarifą už kalendorinį mėnesį.

Pagal projektą, mokesčio mokėtojai yra asmenys, valdantys automobilius, motociklus, burines jachtas ar bendrosios aviacijos orlaivius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder