Siūloma įteisinti žalos atlyginimo mechanizmą iš Vyriausybės narių

Siūloma įteisinti žalos atlyginimo mechanizmą iš Vyriausybės narių

Siūloma įtvirtinti neribotą žalos atlyginimo mechanizmą iš atsakingų Vyriausybės narių, kurie privalo solidariai atlyginti valstybei žalą, padarytą dėl kolegialios institucijos sprendimų, priimtų pažeidžiant įstatymus ir kitus teisės aktus. 

Seimo frakcijos "Tvarka ir teisingumas" nariai užregistravo tai siūlančią Vyriausybės įstatymo pataisą. 

Siūloma numatyti regreso teisę solidariai išieškoti visą sumą iš už žalą atsakingų Vyriausybės narių tiek, kiek sumokėjo žalos atlyginimo, neribojant jos dydžio. Nuo pareigos atlyginti žalą būtų atleidžiami tie asmenys, kurie balsavo prieš tokį sprendimą arba nedalyvavo posėdyje jį priimant ir per 7 dienas po to, kai sužinojo ar turėjo sužinoti apie tokį sprendimą, įteikė Ministrui Pirmininkui rašytinį pareiškimą.

Vyriausybės narių atsistatydinimas ar atšaukimas iš pareigų neatleistų jo nuo pareigos atlyginti padarytą žalą. Ginčus dėl žalos atlyginimo spręstų teismas.

"Šiuo metu valstybės institucijų vadovai yra atleidžiami remiantis slaptomis pažymomis be teismo sprendimo, kurios nėra viešinamos, o vėliau tokie vadovai prisiteisia šimtatūkstantines sumas eurų iš visų mokesčių mokėtojų, nes nėra įtvirtintos asmeninės materialinės atsakomybės dėl Vyriausybės nutarimų, ministrų potvarkių ar įsakymų. Laikas atsakyti už savo priimtus sprendimus savo asmeniniu turtu", - teigia Seimo frakcijos "Tvarka ir teisingumas" seniūnas Kęstutis Bartkevičius. 

Sidebar placeholder