Sunkmečiu žmones medžioja pasaulio gelbėtojai

Sunkmečiu žmones medžioja pasaulio gelbėtojai

Paskaitų, kaip gražiai reikia gyventi, rengėjai rado aukso gyslą. Sunkmečio nustekenti žmonės, pervargę nuo politikų pažadų, bando griebtis bet kokio šiaudo. Sėkmės mokytojais save vadinantys apsukruoliai žada padėti ne tik įveikti problemas, bet ir pamokyti, kaip uždirbti milijoną litų. Tačiau realiau, kad tą milijoną uždirbs patys iš svetimų nelaimių.

Praėjusį savaitgalį, lapkričio 16-17 dienomis, Klaipėdoje, privačiame LCC tarptautiniame universitete, lengvatikiai, norintys išgirsti postringavimų apie lyderystę, kviečiami į Pasaulinę lyderystės konferenciją. Ją Lietuvoje organizuoja LCC universitetas, VšĮ Gerosios Naujienos centras ir Nesavanaudiškos lyderystės institutas.

Šios, tarptautinės konferencijos, keliaujančios per 90 šalių, išradėja - asociacija „Willow Creek“. Jos steigėjas pastorius Bilas Haibelsas (Bill Hybels) taip gerai perpratęs lyderystės techniką, kad per metus uždirba per 95 tūkst. dolerių (257,4 tūkst. litų). Jo vadovaujamos organizacijos metų biudžetas - „tik“ 36,2 mln. dolerių (94,85 mln. litų).

Organizatoriai skelbiasi, kad jų rengiama konferencija ne komercinė, tačiau už dalyvavimą joje prašo solidžių sumų.

„Renginys - nekomercinis, todėl bilieto kaina simbolinė: tik mokesčiai už patalpas, įrangą, vertėjų paslaugas, pietus bei kavos pertraukėles dalyviams. Vos du šimtai litų už galimybę paklausyti geriausių verslo patarėjų - investicija, kuri atsipirks su kaupu“, - skelbiama renginio pristatyme.

Beje, tie keli šimtai litų - dar palyginti nedaug, mat apsukresni verslininkėliai už įvairius kelių dienų saviugdos seminarus prašo tūkstantinių sumų (pavyzdžiui, Lietuvoje labai gerai žinomo mokymų verslo atstovo Algirdo Karaliaus, save vadinančio sėkmės mokytoju, motyvacinių seminarų kaina asmeniui siekia 800 litų).

Ką tokio stebuklingo išgirsta seminarų dalyviai, sumokėję triženkles sumas?

Štai Pasaulinės lyderystės konferencijos organizatoriai giriasi, kad lietuviai galės lyderiavimo patirties pasisemti iš pačios buvusios JAV valstybės sekretorės Kondolizos Rais (Condoleezza Rice) ir buvusios „Hewlet-Packard“ prezidentės bei generalinės direktorės Karli Fiorinos (Carly Fiorina).

Tačiau 190-250 litų sumokėję žiūrovai išvys viso labo DVD filmą, kuriame nufilmuoti garsūs karjerą padarę asmenys (dėkui kino teatrams, kad ne ką mažiau garsių ir ne prasčiau apmokamų garsenybių galima pamatyti dešimteriopai pigiau, pavyzdžiui, už 20 litų, beje, mokesčiai už patalpas, įrangą, vertimą čia irgi įskaičiuoti).

„Ar tikrai galite sau leisti nebūti ten, kur bus kalbama apie tai, kas yra vadovas, koks jis turi būti, su kokiomis problemomis galima susidurti ir kaip jas geriausia išspręsti?“ - retoriškai klausia konferencijos organizatoriai.

Į renginio programą jie įtraukė ne tik filmo peržiūrą, bet ir paslaptingą šlovinimą. Žadama ir kitų pramogų: „Sėdėdami prie apskritų stalų turėsite galimybę aptarti tai, ką girdėjote, apmąstyti, ką ir kaip norėtumėte keisti ar tobulinti savo darbe ir gyvenime“.


Vienas iš konferencijos organizatorių Lietuvoje Remigijus Jucevičius, VšĮ Gerosios Naujienos centro vadovas, nemano, kad keli šimtai litų už vaizdo įrašo parodymą yra apiplėšimas.

„Čia yra DVD konferencija, nes kitaip mes nepatemptumėm. Kai kurių pranešėjų honoraras - per 60 tūkst. JAV dolerių (162 tūkst. litų). Todėl ir kaina tokia nedidelė - tik 200 litų“, - sakė jis. R.Jucevičiaus tvirtinimu, iš renginio niekas neuždirba nė lito: „Viskas tik savanoriška iniciatyva. Visos išlaidos - salės nuoma, garso nuoma, ekrano, videoprojekcijos“.

Be to, panašu, kad ant sėkmės mokytojų jauko užkimba nemažai lietuvių - anot R.Jucevičiaus, jau pirmąją dieną į renginį susirinko apie 500 žmonių. Dar tiek pat laukiama ir Vilniuje kitą savaitgalį.

Vytautas ČEPAS, psichologas, Klaipėdos miesto vicemeras:

Mokymasis visada į naudą, jei to mokymo turinys yra racionalus, turi prasmę. Bet pasitaiko, kad mokymai būna tik publikai apgauti, protui užtemdyti. Klausimas: ar galima žmogų išmokyti sėkmės? Ar galima jį išmokyti uždirbti pirmą milijoną? Jei būtų galima, visi mes būtume milijonieriai.

Nevaikštau į tuos seminarus, todėl neįsivaizduoju, ar tai psichologija, ar smegenų plovimas. Bet kaip psichologijos daktaras galiu pasakyti, kad yra dalykų, kuriems nėra standartinio recepto. Aš, pavyzdžiui, neturiu verslininko gyslelės ir jokie kursai manęs neišmokytų būti geru verslininku. Dažnai žmonės, kurie nepataiko į savo sritį, kuriems nesiseka, griebiasi paskutinio plauko. Galvoja, aš eisiu į sėkmės kursus ir man seksis, sėkmę prisiviliosiu. Tai saviapgaulė. Jie turi suprasti, kad sėkmės nenusipirksi. Ji kaip viliokė mergaitė - ne visiems ir ne visada šypsosi.

Tiesa, kartą man teko būti kažkokiose asmenybės korekcijos kursuose. Keista buvo, nes kaip psichologas žinau, kad asmenybė formuojasi visą gyvenimą ir jos per porą valandų nepakoreguosi. Kas kita, jei žmogui išdėstomi konkretūs patarimai. O jei kalbama abstrakčiai, kaip tai padės?

Gal sėkmės mokyti eina ne tie, kurie padarė stulbinamą karjerą, o tie, kurie nieko kito negali, kaip tik pasakoti apie savo sėkmę? Štai telefoniniai sukčiai labai lengvai uždirba iš senučių, prikalbėję joms nesąmonių. Aukštesnio intelekto sukčiai pinigus vilioja užsiimdami šarlatanizmu.

Tenka girdėti ir apie įvairias sveiko gyvenimo būdo, dvasios mokyklas. Štai vienas mano pažįstamas važiuodavo kasdien apsikabinti medį ir pasisemti energetikos, sveikatos. Gavo infarktą, numirė. Kitas pažįstamas eidavo prie jūros medituoti lotoso poza leidžiantis saulei. Jį ištiko insultas, dabar nevaldo kojos. O buvęs kaimynas jau 20 metų kasdien guli patvoryje girtas, butelį apsikabinęs. Ir niekas jo neima Anapus. Tai ar galite man pasakyti, kokia ta sveiko gyvenimo formulė? Nėra bendro sėkmės, sveikatos recepto. Tai labai individualu.

Parengta pagal dienraštį "Respublika"

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder