Tapai valdininku - niekas neiškrapštys

Tapai valdininku - niekas neiškrapštys

Jau patvirtinta naujos Vyriausybės sudėtis, o tai reiškia, kad dabartiniams Vyriausybės nariams kaip ministrams dienos jau suskaičiuotos. Tačiau, pasirodo, jiems, kaip ir pareigų netekusiems parlamentarams ar kitiems politikams, galvų sukti dėl darbo paieškų nereikės, jei į politiką jie pasuko iš valstybės tarnybos. Įstatymai numato, kad Valstybės tarnybos departamentas jiems turės pasiūlyti darbo vietą, pagal rangą atitinkančią jų buvusiąją.

Maždaug po dviejų savaičių XVI Vyriausybei, kuri dabar yra laikinoji, baigsis įgaliojimai. Tačiau ne visiems Ministrų kabineto nariams teks sukti galvas, kur ieškoti darbo. Linas Linkevičius bei Rokas Žilinskas patvirtinti XVII Vyriausybės nariais, premjeras Algirdas Butkevičius, ministrai Juozas Bernatonis, Rasa Budbergytė, Juozas Olekas, Rimantas Sinkevičius išrinkti į kadenciją pradėjusį Seimą. Tačiau ir tie ministrai, kurie nepateko nei į naująją Vyriausybę, nei į Seimą, ne visi turės sukti galvas, kur įsidarbinti. Valstybės tarnybos departamento vadovas Osvaldas Šarmavičius „Vakaro žinioms“ paaiškino: tie Vyriausybės kabineto nariai, kurie ministrų postus gavo prieš tai dirbę valstybės tarnyboje, į ją galės grįžti.

„Jiems Valstybės tarnybos departamentas turės pasiūlyti lygiavertes anksčiau užimtoms arba panašias pareigas valstybės tarnyboje“, - sakė O.Šarmavičius.

Pasak jo, pavyzdžiui, vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas į šias pareigas pateko iš tos pačios ministerijos Viešojo saugumo politikos departamento direktoriaus posto. Į jį galėtų ir grįžti, tačiau departamentui, kuris dabar pervadintas į Viešojo saugumo ir migracijos politikos departamentą, jau vadovauja kitas žmogus.

„Juk negali postas būti tuščias ilgą laiką“, - pastebėjo O.Šarmavičius.

T.Žilinskui turėtų būti pasiūlytas kokio nors kito departamento, nebūtinai Vidaus reikalų ministerijoje, vadovo postas. Jei tokio nebus - jį kuo labiau atitinkantis.

Kiti ministrai į politiką irgi atėjo iš valstybės tarnybos, todėl labai sukti galvų dėl būsimos darbovietės neturėtų. Tiesa, su sąlyga, kad per tris mėnesius valstybės tarnyboje jiems atsiras tinkama vieta. Jei ne - tada jau darbo turės ieškotis patys. O.Šarmavičiaus teigimu, vieta valstybės tarnyboje išsaugoma ne tik joje anksčiau dirbusiems ministrams, bet ir kitiems politikams bei politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojams. Tačiau tik su sąlyga, kad į politiką jie pasuko tiesiai iš valstybės tarnybos. Jei po pareigų valstybės tarnyboje jie dar spėjo padirbėti ir, pavyzdžiui, privačiame sektoriuje, darbo turi ieškotis patys arba per darbo biržą.

Remiantis O.Šarmavičiaus paaiškinimais, darbas jau turėtų laukti net kadenciją baigiančios žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės, nors ji pastaruosius 12 metų praleido Seime. Tačiau prieš tai ji buvo Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorė bei vieno skyriaus vadovė. O, pasak O.Šarmavičiaus, net ir padaryta didelė pertrauka esą nėra priežastis abejoti, kad dingo tavo, kaip valstybės tarnautojo, įgūdžiai. O štai Kultūros ministerijai vadovaujantis Šarūnas Birutis darbo turės ieškotis pats, mat į Seimą bei ministeriją jis pateko iš Lietuvos pramonininkų konfederacijos. Taip pat Algimanta Pabedinskienė, kuri į socialinės apsaugos ir darbo ministrės postą atėjo iš Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo, kuriam vadovavo.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai
Sidebar placeholder