Teismas dėl senaties nutraukė buvusių „Vilniaus energijos“ vadovų bylą

Teismas dėl senaties nutraukė buvusių „Vilniaus energijos“ vadovų bylą

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį dėl senaties nutraukė buvusių Prancūzijos koncerno „Veolia“ valdomos „Vilniaus energijos“ vadovų baudžiamąją bylą dėl kaltinimų sukčiavimu ir kitų galimų nusikaltimų manipuliuojant dujų įsigijimo kainomis.

„Baudžiamąją bylą nutraukti suėjus senaties terminui, kardomąsias priemones – rašytinius pasižadėjimus panaikinti“, – posėdyje paskelbė teisėja Virginija Švedienė.

Nutartis per per 20 dienų gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

Bylos nagrinėjimas truko trejus metus.

Šioje baudžiamojoje byloje jau buvo baigtos liudytojų apklausos, beliko baigti kaltinamųjų apklausas, prokurorui ir advokatams pasakyti baigiamąsias kalbas, o kaltinamiesiems išsakyti paskutiniuosius žodžius teismui.

Ši byla Vilniaus apygardos teismą pasiekė 2014 metų lapkritį.

Perduodama bylą į teismą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba skelbė įtarianti, kad neteisėtai manipuliuojant dujų įsigijimo kainomis „Vilniaus energijai“ ir „Litesko“ bei šilumos vartotojams buvo padaryta beveik 3 mln. eurų žala.

Anot tyrėjų, bendrovė „Dalkia Lietuva“, laimėjusi viešąjį konkursą įsigijo gamtinių dujų, kurias pagal sutartį buvo galima naudoti tik elektrai gaminti, ir jas perpardavė „Vilniaus energijai“ už gerokai didesnę kainą.

„Dalkia Lietuvai“ tuomet vadovavo A. Janukonis ir Jean'as Sacrest'as (Žanas Sakrestas), pastarais atstovavo „Vilniaus energiją“ valdančiai įmonei „Veolia“ (tuomet „Dalkia“).

Be to, pasak tyrėjų, nustatyta, kad „Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ buvę ir esami vadovai galimai iššvaistė iš dujų tiekėjos „Dujotekana“ gautą apie 1 mln. eurų kompensaciją dėl netinkamos gamtinių dujų pardavimo kainodaros.

„Vilniaus energija“ šiemet kovo pabaigoje Vilniaus šilumos ūkį perdavė Vilniaus miesto savivaldybei – baigėsi 15 metų trukusi sostinės šilumos ūkio nuoma privačiam investuotojui.

„Vilniaus energija“ teigia, kad teismo procesas grindžiamas klaidingais duomenimis ir prasimanymais.

„Tiek „Vilniaus energijos“, tiek „Litesko“ faktiškai taikytos mažesnės nei pagal įstatymą nustatytos kainos buvo suderintos su bendrovių veiklą reguliuojančia Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija ir patvirtintos viešais šios institucijos sprendimais“, – buvo teigiama BNS atsiųstame bendrovės pranešime.

Pasak „Vilniaus energijos“, teismo nagrinėtos aplinkybės buvo ne tik viešai žinomos Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai, Valstybės kontrolei, Seimo Audito komitetui, bet ir buvo šių institucijų išnagrinėtos ir plačiai komentuotos žiniasklaidoje 2005 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder