Trečiadienį - viltingas Šv. Jono bažnyčios atstatymo startas
Trečiadienį - viltingas Šv. Jono bažnyčios atstatymo startas

Vienas iš šiandieninių 760-osioms Klaipėdos įkūrimo metinėms skirtų renginių - simboliškai bus pažymėta Šv. Jono bažnyčios atstatymo darbų pradžia. Toje vietoje, kur stovės ši bažnyčia, 14 val. bus atidengtas kertinis akmuo, šalia jo bus įkasta atminimo kapsulė.

Pasak iniciatyvinės atstatymo grupės vadovo Jurgio Aušros, tai - tarsi priminimas klaipėdiečiams ir šalies valdžiai, kad ši bažnyčia gali būti atstatyta tik visų pastangų dėka.

Šioje vietoje jau iškilo stendas, kuriame žmonės gali pamatyti, kaip atrodė senoji švento Jono bažnyčia.

Žinia, prieš keletą metų vyko karštos diskusijos, kaip turėtų atrodyti atstatyta bažnyčia. Pagal vilnietės architektės Elenos Nijolės Bučiūtės parengtą Šv. Jono bažnyčios projektą planuota pastatyti naują raudonų plytų statinį su 40 metrų aukščio bokštu. Buvo numatyta, kad bažnyčios siluetas būtų panašus į 1864-1945 m. stovėjusią gotikinio stiliaus šventovę, tačiau jos tūris ir proporcijos būtų mažesnės. Dėl to ir kilo didžiausios diskusijos - esą ir bažnyčia, ir bokštas turėtų būti tokie, kokie buvo.

Dabar nuspręsta atskirti bažnyčios ir bokšto projektus - yra patvirtintas tik bažnyčios projektas, o bokšto projektą reikės perdaryti. Norima, kad atstatytas bokštas būtų kuo artimesnis buvusiam. Tai turėtų būtų patrauklus objektas ne tik klaipėdiečiams, bet ir miesto svečiams. Planuojama bokšte įrengti liftą, kuriuo būtų galima pasikelti iki pat viršaus ir grožėtis miesto panorama, tam bus įrengta stebėjimo aikštelė.

 

 

Sidebar placeholder