Vastybinių švenčių renginiuose pasigenda jaunimo

Vastybinių švenčių renginiuose pasigenda jaunimo

Per valstybines šventes miestų gatves užpildo tautiečiai, daugelis jų lankosi įvairiuose šventiniuose renginiuose. Dalis Vasario 16-ąją lrt.lt kalbintų praeivių sostinės gatvėse teigė, kad šiais laikais šventinių renginių miestuose – per akis, tačiau juose retai apsilanko jaunimas. Vyresniųjų teigimu, jaunesniajai kartai trūksta laisvės pajautos.

Neranda jaunimo

 

Vienoje sostinės senamiesčio gatvių sutikta Irena Purvinienė lrt.lt teigė keliaujanti prie Lietuvos nepriklausomybės signatarų namų, kur vyko Valstybės atkūrimo dienai skirtas minėjimas. Moteris teigė kasmet siekianti kaip nors paminėti šią dieną – nueiti į miesto aikštę ar kitas vietas, kur vyksta renginiai.

„Šiemet visuose rajonuose, ne tik Vilniaus, pastebėjau, kad tų renginių yra daugiau. Pastebiu, kad renginių netrūksta, bet žmonės anksčiau daugiau minėdavo, dabar mažai jaunimo [renginiuose]. Aš nuo seno švenčiu šią dieną, ne tik paskutinius 20 metų, bet ir tarybiniais metais, kai visko buvo, reikėjo ir prisidangstyti, bet vis tiek minėdavome Vasario 16-ąją. Tai mums buvo ir liks šventė“, – dėstė praeivė.

Prie Signatarų namų vėliava nešinas Stasys K. antrino I. Purvinienei ir teigė, jog tokiose šventėse tikrai trūksta jaunimo: „Nelabai jūs čia ką rasit iš jaunesnių. Aš jums taip pasakysiu: nelabai rūpi jiems tokios šventės, nes nesupranta, ką reiškia būti laisviems. Mano karta čia susirinkus – 60–70-mečiai – gieda daineles, o kitiems tai nelabai tai rūpi...“, – nedaugžodžiavo šventės dalyvis.

Pradėjome minėti linksmiau?

Su atžala prie Signatarų namų atvykusi pasiklausyti buvusio Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko, europarlamentaro Vytauto Landsbergio kalbos, vilniečių pora Dovilė ir Vytautas lrt.lt teigė, kad renginių mieste stengiasi nepraleisti, o namie specialų tradicijų pažymėti Vasario 16-ąją neturi.

Paklausta, ar pastebi besikeičiančias šventimo tradicijas, pora teigė: „Gal dabar tų renginių yra įdomesnių, jaunimo pritraukia. Kai mokydavomės mokykloje, tai gana liūdna šventė būdavo, susirinkdavome į salę. Šiais laikais gal linksmiau pradėjome paminėti. Iš tikrųjų tai yra šventė, ne gedulo diena“, – nuomonę išsakė Dovilė.

Tuo metu prie Katedros sėdinti jaunuolių pora Ieva Jagelavičiūtė ir Ignas Žvinakevičius tikino į renginius dažnai nevaikštantys dėl šalčio, o šią dieną žiūri koncertus per televiziją. „Bet trūksta tų koncertų, trūksta lietuviškų dainų, o ne kažkokių pop scenos žvaigždžių pasirodymų, kurie nėra tiek verti“, – sakė I. Jagelavičiūtė.

„Šventinė nuotaika, gražu išėjus į miestą pamatyti vien tas kabančias vėliavas. Panašu, kad kažkas vyksta, žinoma, trūksta to patriotizmo, nėra jo tokio, koks turėtų būti. Tai didelė šventė ir tėvų, praeitų kartų indėlis į tai, ką dabar turime. Tai reikia vertinti. Kiekvienas žmogus turi savo būdą, kaip tokią šventę įprasminti – atšvęsti, ateiti pasižiūrėti ar sudalyvauti renginiuose ar patiems kažką suorganizuoti“, – lrt.lt kalbėjo I. Žvinakevičius.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder