Viktoras Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimo Seimo darbotvarkėje nebeliko

Viktoras Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimo Seimo darbotvarkėje nebeliko

Nors praėjusią savaitę suplanuotoje pirmadienio plenarinio posėdžio darbotvarkėje buvo įrašytas parlamentaro Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimas, patikslintoje pirmadienio darbotvarkėje jo jau nebeliko.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius tradiciškai paprašė balsuoti dėl šio klausimo įtraukimo, tačiau jis darbotvarkėje neatsirado. Už tai, kad nutarimo projektas dėl laikinosios tyrimo komisijos sudarymo būtų įtrauktas į pirmadienio Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę balsavo tik 48 parlamentarai, prieš buvo 21, susilaikė 35 Seimo nariai.

Tuo pasipiktinusi opozicija reiškė nepasitenkinimą Seimo pirmininkės veiksmais. "Ko jūs nervinatės prieš šventes?",- kolegas ramino parlamento vadovė.

A. Kubilius apkaltino Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę grubiu Seimo Statuto pažeidimu ir pažadėjo Seimo vadovės veiksmus apskųsti Seimo Etikos ir procedūrų komisijai.

"Jūs sulaužėte Statutą, jūs iš ryto išdalijote darbotvarkę, kur šitas klausimas buvo išbrauktas, jūs tai asmeniškai padarėte. Todėl šitoks sprendimas yra visiškai neteisėtas",- pareiškė A. Kubilius.

Pirmadienį Seimas ketina užbaigti rudens Seimo sesiją. Todėl V. Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimas gali nusikelti iki kitų metų pavasario, nes eilinė pavasario Seimo sesija prasideda kovo 10 d.

Seimui jau nuo lapkričio 19 d. nepavyksta sudaryti tyrimo komisijos dėl V. Uspaskicho teisinės neliečiamybės. Tokiam nutarimo projektui po svarstymo nepritarta, nes konservatoriai pasipriešino siūlymui komisijos pirmininku paskirti Seimo narį Petrą Gražulį.

Vėlesni bandymai sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, spręsiančią, ar sutikti Seimo narį V. Uspaskichą patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, irgi buvo nesėkmingi.

V. Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimas netgi paralyžiavo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos veiklą, nes darbą joje buvo sustabdę opozicijai priklausantys parlamentarai.

Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį V. Uspaskichą, primena ELTA.

Ikiteisminis tyrimas dėl nepagarbos teismui pradėtas, kai šių metų liepos 28 d. šis Seimo narys Vilniaus oro uoste, atsakydamas į žurnalistų klausimus, pasisakė apie Vilniaus apygardos teismo teisėjus, priėmusius apkaltintąjį nuosprendį vadinamojoje Darbo partijos byloje.

Prokurorų vertinimu, ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad savo veiksmais V. Uspaskichas galimai parodė nepagarbą teismui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder