VRK patvirtino galutinius rinkimų rezultatus

VRK patvirtino galutinius rinkimų rezultatus

Sekmadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino galutinius savivaldos rinkimų rezultatus.

Pasak VRK pirmininko Zenono Vaigausko, sekmadienį patvirtinti rinkimų rezultatai 38 savivaldybėse. Tai Akmenės rajono, Alytaus rajono, Anykščių rajono, Biržų rajono, Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kaišiadorių rajono, Kalvarijos, Kauno miesto, Kazlų Rūdos, Kelmės rajono, Kėdainių rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Kupiškio rajono, Mažeikių rajono, Pakruojo rajono, Panevėžio miesto, Plungės rajono, Prienų rajono, Radviliškio rajono, Raseinių rajono, Rokiškio rajono, Skuodo rajono, Šakių rajono, Šiaulių miesto, Šiaulių rajono, Šilalės rajono, Širvintų rajono, Švenčionių rajono, Tauragės rajono, Telšių rajono, Ukmergės rajono, Vilniaus miesto, Visagino ir Zarasų rajono.

Širvintų rajone pripažintas tik savivaldybės tarybos išrinkimas, bet mero rinkimų rezultatai dėl šiurkščių rinkimų įstatymo pažeidimų. pripažinti negaliojančiais.

Diskusijose VRK nariai kalbėjo apie kai kurias problemines savivaldybes, kur pradėti ikiteisminiai tyrimai, fiksuotas galimas rinkėjų papirkimas., pvz. Jurbarke.

"Mes sutarėme, kad VRK posėdyje turėtume dar kartą grįžti prie šitų klausimų, iki pirmojo tarybos posėdžio ir ko gero vėliau, jeigu reikėtų, spręsti klausimą dėl savivaldybės tarybos narių išrinkimo teisėtumo, jeigu gautumėm medžiagą, kad jie išrinkti pažeidžiant rinkimų įstatymą",- sakė Z. Vaigauskas.

Jo teigimu, kalba eitų apie atskirus kandidatus, bet ne apie partijas "Manyčiau, kiek mes kol kas turime informacijos, kad kalba eina apie atskirus narius, apie tai, kad kalba eitų apie partijas aš to nedrįsčiau pasakyti",- žurnalistams sakė VRK pirmininkas.

Beje, šeštadienį VRK jau yra patvirtinusi rinkimų rezultatus Varėnoje. Kovo 8 d. VRK patvirtino 19 per pirmąjį rinkimų turą išrinktų merų ir savivaldybių tarybų.

Kaip jau skelbta, Šilutėje anuliuojami visi savivaldos rinkimų rezultatai, ten rinkimai vyks iš naujo. Taip pat nutarta surengti pakartotinius rinkimus Trakuose, kur buvo nustatyti šiurkštūs rinkimų tvarkos pažeidimai.

Kovo 1-ąją vyko istoriniai savivaldos rinkimai, kuriuose pirmą kartą tiesiogiai buvo renkami miestų bei rajonų merai. Antrasis rinkimų turas vyko kovo 15 d.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder