Tam, kad referendumas dėl atominės elektrinės būtų laikomas įvykusiu, reikia, kad savo nuomonę išreikštų bent pusė žmonių, turinčių balsavimo teisę.
"Labai sunku prognozuoti, nes kaip tik ant ribos. Jeigu lyginsime su 2008 m. Seimo rinkimais, kai aktyvumas nesiekė 50 proc., tai dabar, prisidėjus keliems procentams, jis gali ir peržengti slenkstį, bet labai ant ribos. Dabar sunku nuspėti", - kalbėjo A. Ramonaitė.
"Kalbėti apie tai, kad rinkėjų aktyvumas yra aukštas, manau, jog negalima. Galima nebent lyginti su 2008 m. Seimo rinkimais - šiais metais rinkėjų aktyvumas maždaug 1 proc. aukštesnis, negu buvo tada. Bet žiūrint absoliučiais skaičiais jis vis tiek yra žemas", - sekmadienį naujienų agentūrai sakė ji.
Politologė savo vertinimą grindžia tuo, jog kriterijai, kuriais remiantis galima identifikuoti rinkėjų aktyvumo lygį, yra palankūs, tačiau Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pateikti skaičiai to nepatvirtina.
"Praėjus pusei dienos balsavo ketvirtadalis rinkėjų. Iš tikrųjų tas laikas jau yra toks, kad žmonės jau grįžo iš bažnyčių, mišių balsavę, o ir oro sąlygos šiemet yra pakankamai geros. Tai visgi absoliučiais skaičiais žiūrint, rinkėjų aktyvumas yra pakankamai žemas", - aiškino ji, pridurdama, jog tiek šiandienos, tiek iš išankstinio balsavimo aktyvumo procentinė išraiška yra kiek didesnė nei per praėjusius Seimo rinkimus.
A. Ramonaitė taip pat prisipažino, jog panašaus rezultato ir tikėjosi, nes nemato priežasčių, kodėl rinkiminis aktyvumas turėtų būti didesnis negu anksčiau.
Rašyti komentarą