Rinkimų rezultatai - su klaustuku

Rinkimų rezultatai - su klaustuku

Rinkimai Vakarų Lietuvoje dar nesibaigė - rinkimų prievaizdai grasina, kad kai kuriose apygardose gali tekti perskaičiuoti balsus. Vakar tai jau buvo daroma Pajūrio apygardoje.

Klaipėdiečių, neringiškių ir palangiškių valia, išankstiniais duomenimis, į Seimą deleguojami konservatorius Naglis Puteikis, Darbo partijai atstovaujantis Raimundas Paliukas, Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis ir konservatorius Pranas Žeimys.

Kretingos rinkimų apygardoje pergalę šventė verslininkė Jolita Vaickienė, atstovaujanti "Tvarkos ir teisingumo" partijai. Ji įveikė konservatorių Vaidotą Bacevičių. Pastarasis, beje, yra tikras vilnietis ir Kretingoje niekada nėra gyvenęs.

Gargždų rinkimų apygardoje pergalę šventė "tvarkietis" Petras Gražulis, įveikęs konservatorę Agnę Bilotaitę. Abu šie politikai į Seimą jau buvo išrinkti pirmajame ture.

Šilutės-Pagėgių apygardoje pergalė atiteko socialdemokratui Artūrui Skardžiui.

Perskaičiuos balsus

Tiesa, keliose vienmandatėse apygardose, kuriose antrojo turo laimėtoją nulėmė vos keliasdešimt balsų, gali tekti perskaičiuoti biuletenius. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas teigia, jog balsų perskaičiavimas veikiausiai vyks 4-5 apygardose.

Pirminiais duomenimis, Baltijos apygardoje "darbietis" Raimundas Paliukas liberalą Artūrą Šulcą įveikė vos 68 balsų persvara. Balsus perskaičiuoti teks ir Pajūrio apygardoje, kur suskaičiavus 16 iš 17 apylinkių balsus pirmavo "darbietė" Genoveita Krasauskienė, o paskutinioji apylinkė nulėmė konservatoriaus Prano Žeimio pergalę. Jis konkurentę, pirminiais duomenimis, įveikė vos 45 balsų persvara. G. Krasauskienė vakar iš pat ryto parašė atitinkamą prašymą, tad šioje apygardoje vakar jau buvo perskaičiuojami biuleteniai.

Balsų perskaičiavimo veikiausiai prireiks ir pažeidimais pagarsėjusioje Šilutės-Pagėgių apygardoje, kur socialdemokratas Artūras Skardžius, pirminiais duomenimis, 170 balsų persvara įveikė favoritu laikytą "tvarkietį" Kęstą Komskį.

Vicemeras nesigaili

Buvusios socialliberalų sąjungos lyderio Artūro Paulausko vadovaujamoje Aplinkos ministerijoje viceministru dirbęs R. Paliukas šios kadencijos Seime taip pat norėtų koncentruotis į šią sritį.

"Jei bus galima rinktis, tai norėčiau dirbti Aplinkos apsaugos komitete. Šią sritį šiek tiek išmanau", - savo pageidavimą išsakė R. Paliukas, dirbęs ir dujų tiekimo versle, ir net buvęs Dujų tiekėjų asociacijos prezidentu.

Rinkimus į Seimą jau ne pirmą kartą pralaimėjęs Klaipėdos miesto savivaldybės mero pavaduotojas A. Šulcas dėl to nė kiek nesisielojo ir teigė teisybės ieškoti neketinąs.

"Tikrai aš nereikalausiu, kad mūsų apygardoje būtų perskaičiuoti balsai. Jei VRK to reikalaus, ką gi, tokia jos valia. Manau, kad rinkimai vyko skaidriai ir sklandžiai, stebėtojai puikiai atliko savo darbą", - aiškino A. Šulcas.

Jis pridūrė, kad dėl to, jog nepavyko tapti parlamentaru, nė kiek nenusimenąs, mat ir šiuo metu dirba įdomų ir atsakingą darbą.

Direktorius neapsisprendė

Į Seimą dar pirmajame rinkimų ture daugiamandatėje rinkimų apygardoje išrinktas Liberalų sąjūdžio atstovas Eugenijus Gentvilas iki šiol dar neapsisprendė, ar Klaipėdos valstybinio jūrų uosto (KVJU) direkcijos krėslą iškeis į parlamentaro mandatą.

"Dabar važinėju po uosto krovos terminalus ir kol kas dirbu savo darbą. O ar važiuosiu į Vilnių, dar nenusprendžiau", - vakar "Vakarų ekspresui" sakė E. Gentvilas.

Jis aiškino, kad galutinį sprendimą priims iki lapkričio 14-osios. Kitą dieną Seime jau turės prisiekti naujieji tautos atstovai.

"Kol kas dar nekalbėjau su partijos kolegomis. Reikia iš pradžių pasitarti ir su susisiekimo ministru Eligijumi Masiuliu", - išsisukinėjo E. Gentvilas.

Jis prieš dvi savaites buvo žadėjęs apsispręsti kur kas greičiau - iki antrojo rinkimų turo.

Žinia, visi ankstesnieji KVJU direkcijos vadovai šių pareigų neteko naujos parlamentinės daugumos ir jos deleguoto susisiekimo ministro dėka. Tiesa, E. Gentvilas yra vienintelis, kuris šias pareigas užėmė laimėjęs konkursą, o ne buvo paskirtas.

Jei E. Gentvilas nuspręstų atsisakyti Seimo nario mandato, jo vietą užimtų Arminas Lydeka.

Beje, į Seimą sekmadienį buvo išrinktas buvęs KVJU direkcijos vadovas Kęstutis Bartkevičius, pergalę šventęs Mažeikių rinkimų apygardoje. Jis uosto administracijos vadovo kėdę buvo priverstas palikti Vyriausybės vairą perėmus socialdemokratams.

Informacija

Socialdemokratai šiuose Seimo rinkimuose iškovojo 38, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai - 33, Darbo partija - 29, partija "Tvarka ir teisingumas" - 11, Liberalų sąjūdis - 10 mandatų. Lietuvos lenkų rinkimų akcija Seime užsitikrino 8, politinė partija "Drąsos kelias"- 7, nepartiniai kandidatai - 3, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - 1 vietą.

Socialdemokratai, Darbo partija ir tvarkiečiai sudarė neformalią valdančiąją daugumą, bet prezidentė Dalia Grybauskaitė vakar pareiškė tikriausiai siūlysianti socialdemokratų vedlį Algirdą Butkevičių į premjerus, tačiau remsianti tik daugumą be Darbo partijos, nes ji "yra įtariama rinkimuose padariusi daugiausiai šiurkščių pažeidimų, įtariama dėl "juodosios buhalterijos" ir neskaidrios veiklos ir kurios partijos lyderiai yra kaltinamieji baudžiamojoje byloje".

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder