Jau kitąmet palangiškiai ir kurorto svečiai galės žiūrėti filmus kapitaliai renovuotame ir modernizuotame kino teatre „Naglis“, kuriame bus dvi žiūrovų salės.
Valstybės valdomos bendrovės „Lietuvos kinas“ direktorius Arūnas Stoškus LŽ tikino, kad į Palangoje esantį objektą planuojama investuoti apie 1 mln. eurų.
„Panaudotume pinigus, gautus už nekilnojamąjį turtą Klaipėdoje. Netrukus skelbsime sandėlių ir žemės sklypo Dubysos gatvėje pardavimo konkursą. Vėliau bus parduodamas buvusio kino teatro „Jūratė ir Kastytis“ pastatas su žemės sklypu Taikos prospekte. Jei sandoriai pavyks, šiemet bus pradėtas rengti „Naglio“ rekonstrukcijos techninis projektas“, – aiškino jis.
Baimės buvo nepagrįstos
Permainos „Naglio“ kino teatrą pasiekė pernai – atsisakyta 36 metus įstaigai vadovavusio Vaclovo Aleksandravičiaus ir kiemsargės paslaugų. „Kino teatras veikia 3, daugiausia 4 mėnesius per metus, o „Naglio“ direktorius algą gaudavo visus metus. Vasaros sezonu – 714 eurų, kitu laiku – 570 eurų per mėnesį neatskaičius mokesčių. Kiemsargei buvo mokama minimali alga visus metus. Suskaičiavome, kad vien šiems žmonėms išlaikyti reikėdavo beveik visų kino teatro pajamų. Jos siekdavo apie 17,4 tūkst. eurų per metus. Iš šios sumos dar tekdavo išskaičiuoti dalį pinigų filmų platintojams“, – pasakojo A. Stoškus.
Anksčiau V. Aleksandravičius yra pažėręs svarstymų, esą vienintelį Palangoje likusį kino teatrą siekiama uždaryti ir paversti pasilinksminimo įstaiga. „Kai kas nori, kad kino teatras būtų nugyventas ir perimtas be „palikuonių“. Buvusiais „Lietuvos kino“ turto pardavimais jau seniai domisi Specialiųjų tyrimų tarnyba. Norėtųsi, kad kino teatras veiktų, būtų prikeltas ir nevirstų dar vienu „Vakarų salūnu“, kaip nutiko pardavus ankstesnį „Lietuvos kino“ nekilnojamąjį turtą Palangoje“, – dėstė palangiškis.
Vis dėlto jo būgštavimai neturi jokio pagrindo, nes „Lietuvos kinas“ jau yra pradėjęs reikiamas procedūras dėl kino teatro atgaivinimo. „Parinkta turto vertinimo įstaiga pateiks konkrečias objektų Dubysos gatvėje ir Taikos prospekte rinkos kainas. Pavasarį pirmiausia skelbsime sandėlių Dubysos gatvėje pardavimo konkursą. Susidomėjusiųjų jau yra: ir šiauliečių, ir klaipėdiečių“, – kalbėjo A. Stoškus.
Pasak jo, „Jūratės ir Kastyčio“ atveju pirkėjus domina ne pats Taikos prospekte esantis sovietinis aptriušęs pastatas, o 65 arų žemės sklypas. LŽ duomenimis, už šį turtą viena parduotuvių tinklo bendrovė jau siūlė apie 580 tūkst. eurų.
Veiks visus metus
Nors anksčiau buvo žadama, kad rekonstruotas kino teatras duris lankytojams atvers 2016-aisiais, dėl užtrukusių biurokratinių procedūrų dar teks palūkėti.
„Jei sėkmingai parduosime nekilnojamąjį turtą Klaipėdoje, jau šiemet užsakysime techninį projektą. Jam parengti gali prireikti iki 9 mėnesių. Vėliau kino teatras būtų aptvertas tvoromis ir kapitalai renovuojamas. Manome, kad statybų darbai prasidės kitų metų vasarą“, – teigė A. Stoškus.
„Lietuvos kinas“ jau yra gavęs priešprojektinius „Naglio“ atnaujinimo pasiūlymus, atspindinčius bendrą šio objekto panaudojimo viziją. „Dabartinėje žiūrovų salėje telpa 260 žmonių, o po rekonstrukcijos vietų sumažės iki 170. To reikia siekiant pritaikyti patalpas neįgaliesiems ir sėdimąsias vietas padaryti komfortiškas, nes dabar ten – sovietinis reliktas. „Naglis“ atitiks visus šiuolaikinius reikalavimus, todėl galėsime rodyti ir holivudinių filmų premjeras. Pastatą ketinama apšiltinti tiek iš išorės, tiek iš vidaus, fojė bus įrengta kavinukė, drabužinė, papildomos persirengimo, grimo patalpos aktoriams, nes kino teatre numatome rodyti ne vien filmus“, – atskleidė A. Stoškus.
Antrame pastato aukšte planuojama įrengti kamerinę 50–60 sėdimų vietų kino salę. „Ji veiktų šaltuoju metų laiku savaitgaliais, nes norime, kad „Naglis“ funkcionuotų ne tik vasarą“, – tvirtino „Lietuvos kino“ direktorius.
Paklaustas, ar kino teatras šiemet veiks iki rekonstrukcijos, jis atsakė teigiamai: nuo birželio pradžios iki spalio bus rodomi populiarūs filmai, kino festivalių programos.
Rašyti komentarą