Atidaromas pirmasis kelionių muziejus

Atidaromas pirmasis kelionių muziejus

Viktoras Varnas, dviračiu išmaišęs kone visą buvusią Sovietų sąjungą, rytoj minės dvi svarbias progas - švęs 80 metų jubiliejų ir Maksimo Gorkio mokykloje atidarys savo vardo kelionių muziejų, kuriame prieglobstį rado kelionių metu surinkti eksponatai.

"Kas kaip nori, taip ir švenčia. Vieni namus tvarkosi ir svečių laukia, o aš penkis mėnesius pats savo rankomis dėliojau eksponatus į lentynas. Kaip į darbą eidavau - kasdien po 7-8 valandas. Juk tų eksponatų - 120 dėžių. Bet smagu vėl kiekvieną rankomis paliesti, nupūsti dulkes. Atgyja prisiminimai. O ir namai tapo tarsi eksponatų sandėliu. Gyvenu dviejų kambarių bute - vienas kambarys visas užverstas nuotraukomis, filmais, dėžėmis su eksponatais, tik takelis likęs praeiti", - pasakojo V. Varnas, vien ekspedicijų metu numynęs per 100 tūkst. kilometrų.

Jis džiaugėsi, kad į muziejaus atidarymą pavyko pasikviesti ir dalį savo kelionių bendražygių.

Kol kas atidaryta viena kelionių muziejaus klasė, kurioje eksponuojama 15 tūks. eksponatų, tarp kurių - gausybė ženkliukų, ikonų, įvairių skulptūrėlių, koralų, senų telefonų, fotoaparatų ir kitų įdomių daiktų. Čia prieglobstį surado ir ištikimas V. Varno palydovas - senas dviratis, su kuriuo jis keliavo jaunystėje.

Šią idėją paversti kūnu padėjęs Istorinio paveldo puoselėjimo asociacijos prezidentas Rytas Kaminskas sako, kad toks kelionių muziejus Klaipėdoje - pirmas. Svarbiausia, kad jis nemokamas.

"Nuo gruodžio 14-osios visi norintieji galės lankyti muziejų, tikimės, kad jis sudomins moksleivius", - sakė R. Kaminskas.

Pasak jo, jei idėja pasitvirtins, ir klaipėdiečiai noriai lankys V. Varno muziejų, bus įrengta ir dar viena klasė, kur planuojama eksponuoti senovinius ginklus.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad V. Varnas keliauti pradėjo dar 1956-aisiais. Į ekspedicijas važiuodavo kartu su moksleiviais.

"Keliaudavome ir traukiniais, laivais, o dviračius atsisiųsdavome iki reikiamo taško. Visus metus treniruodavomės, o vasarą leisdavomės į ekspediciją. Iš viso iki 1990-ųjų buvo surengti 35 tokie žygiai. Toliausiai buvome nuvykę iki Komandorų salų (Rusijai priklausančios salos Beringo jūroje, Ramiajame vandenyne. - Aut. past.)", - pasakojo V. Varnas.

Jis prisiminė, kad visuomet prieš kelionę pasiskolindavo pinigų, o paskui grįžęs visus metus atidavinėdavo skolą.

"Pinigus skolindavausi ne traukinio ar laivo bilietui, o suvenyrams. Rinkau viską. Paskui paštu siųsdavau į Klaipėdą, o žmona tempdavo ryšulius į namus", - prisimena V. Varnas.

Vien ženkliukų jo kolekcijoje surinkta kone 15 tūkstančių. Be to, iš kelionių sukaupė 6 tūkst. fotojuostų, tiek pat filmuotos medžiagos, 5 tūkst. skaidrių.

Ilgą laiką V. Varno kolekcija buvo priglausta tuometinėje I profesinėje Klaipėdos mokykloje, kur jis dėstė karinį parengimą, vėliau - tikybą, o paskui dirbo sargu.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder