Atkurta Palangos kurhauzo medinė dalis

Atkurta Palangos kurhauzo medinė dalis

Palangos simboliu laikomas grafų Tiškevičių pastatytas kurhauzas šiais metais atgavo pirmykštę savo išvaizdą, kurią 2002 metais buvo sunaikinęs gaisras. Metams baigiantis atstatyta medinė kurhauzo dalis.

"Atkurtas medinės Palangos kurhauzo dalies tūris, pastatas uždengtas stogu, sudėti langai, pastatyta terasa, atkurti ir medinėmis lentelėmis apkalti fasadai, trūksta tik drožinių", - vardijo šiais metais atlikus darbus projektą įgyvendinančios UAB "Pamario restauratorius" Aldas Kliukas.

Padaryta viskas, kas suplanuota

Pasak pašnekovo, padaryta viskas, kas buvo suplanuota, nors darbai pradėti buvo jau sezonui pasibaigus, rugsėjį. "Dirbome labai intensyviai. Kai vienu metu plušėdavo net po 20 žmonių, iššūkis buvo koordinuoti veiklą taip, kad vieni kitiems netrukdytume, tačiau džiaugiamės, kad iki Kalėdų pavyko suplanuotus darbus pabaigti. Taip pat nelengva buvo dirbti su medžiu, nes tai įnoringa medžiaga", - sakė A. Kliukas.

Šiais metais, anot pašnekovo, kurhauzo atkūrimo darbams buvo išleista 800 tūkst. Eur.

"Dabar labai tikimės sulaukti finansavimo kitais metais projektui užbaigti. Likęs pastato rekonstrukcijos etapas - tai kurhauzo medinės dalies vidaus įrengimas: vidaus apdaila, dažymas, grindys, lubos, plytelės, santechnika, šildymas, vėdinimas, apšvietimas, laiptai, puošyba gipso lipdiniais", - A. Kliukas vardijo darbus, kuriems reikės dar apie 1 mln. 300 tūkst. Eur.

Atkurtoje medinėje kurhauzo dalyje bus įrengta maždaug 100 vietų teatro salė, renginių salė, kurioje, be kita ko, bus registruojamos civilinės santuokos, fojė, kitos patalpos kultūrinėms reikmėms.

Iki galo įrengti ir pritaikyti kultūrinei veiklai Palangos kurhauzo medinę dalį tikimasi iki 2021-ųjų.

Kurorto simbolis

Palangos kurhauzo - kurorto simbolio - istorijos pradžia siejama su grafų Tiškevičių dinastija. Grafas J. Tiškevičius maždaug 1877 m. dabartinių Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvių kampe pastatė erdvų restoraną, kuris netrukus buvo išplėstas ir čia įkurtas pirmasis kurorto viešbutis.

Kurhauzas buvo populiari ir mėgstama poilsiautojų susibūrimo vieta, nes čia veikė ne tik restoranas, bet ir skaitykla, buvo įrengta biliardo, kitų žaidimų salė. Šiame pastate taip pat vykdavo šokiai, buvo rengiami spektakliai, koncertai. Taip kurhauzas tapo besikuriančio kurorto širdimi.

Kurhauzo pirmajame aukšte veikė informacinis biuras, buvo renkama kurorto rinkliava. 1910 m. prie kurhauzo buvo iškastas 230 m gylio artezinis šulinys, kuris aprūpino kurortą geresniu geriamuoju vandeniu.

Po gaisro 2002-aisiais Palangos kurhauzo restauracija pradėta tik 2012 m. Per metus buvo atstatyta ir įrengta mūrinė kurhauzo dalis, kurioje dabar vyksta įvairūs renginiai, koncertai.

Privatiems asmenims priklausiusi medinė kurhauzo dalis po gaisro ilgai nebuvo tvarkoma. Tad Vyriausybės nutarimu 2017 m. šis kultūros paveldo objektas perduotas Palangos miesto savivaldybei ir atiteko Palangos miesto bendruomenei.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder