Autobusų stotis: nuo šnekų pereita prie realių žingsnių

Autobusų stotis: nuo šnekų pereita prie realių žingsnių

Savivaldybės tarybai pritarus, 2014 m. kurorto svečius pasitiktų modernus kompleksas.

Ir Palangos gyventojai, ir politikai jau seniai sutaria, kad miestui reikia naujos autobusų stoties. Praėjusiais metais Savivaldybės rinkimus laimėjusi valdančioji dauguma, pasirašydama koalicijos sutartį, pažymėjo, kad autobusų stotis turi būti iškeldinta į aikštelę prie „Statoil“ degalinės. Regis, šie planai gali būti pradėti įgyvendinti.

Investuotų apie 5 mln. eurų

Trečiadienį lankydamiesi Skuode Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai apžiūrėjo projektą, kurį investuotojai pasiūlė realizuoti ir mūsų kurorte. Jį įgyvendinus, Savivaldybei atitektų autobusų stotis, investuotojams – prekybos centras. Analogiški kompleksai jau stovi Skuode bei Klaipėdoje.

Šį projektą Savivaldybei pasiūlę realizuoti UAB „Homburg Valda“ informavo, jog į kompleksą investuotų apie 5 mln. eurų. „Manau, realu, kad statybos būtų baigtos 2014 m. pirmąjį ketvirtį – kovo ar balandžio mėnesį. Tai labai priklauso nuo miesto valdžios sprendimų priėmimo greičio, iniciatyvos. Juk Savivaldybė turi patvirtinti detaliuosius planus, techninį projektą. Pavyzdžiui, Skuode projektas buvo parengtas per 6 mėnesius, įgyvendintas – per keturis“, - atskleidė bendrovės projektų direktorius Artūras Šukys.

Jo manymu, Palanga yra puikus ir vis dar mažai išnaudotas miestas investicijoms. Kurortas, sulaukiantis didelio turistų, lankytojų srauto, vis dar neturi visus šiuolaikinius standartus atitinkančios autobusų stoties. „Palanga, neskirdama savo lėšų, gautų modernią, šių dienų poreikius atitinkančią infrastruktūrą turistams, lankytojams aptarnauti – autobusų stotį, Turizmo informacijos centrą, modernų prekybos centrą, didelę automobilių stovėjimo aikštelę“, - tikino A. Šukys.

Miestas skyrė sklypą

Pasak Tarybos nario Dainiaus Želvio, jie apžiūrėti autobusų stoties vyko Skuodo mero Stasio Vainoro kvietimu. Kuo patrauklus pristatytas projektas? „Rangovai pastatė autobusų stotis uostamiestyje bei Skuode, miestams reikėjo tik skirti sklypą. Investuotojai šalia įrengė ir prekybos centrus, kuriems surado operatorių, - pasakojo politikas. - Apie jų miestelyje pastatytą autobusų stotį palankių atsiliepimų išgirdome ir iš Skuodo mero“.

D. Želvio teigimu, Savivaldybė kompleksui statyti svarsto galimybę išnuomoti valstybinės žemės sklypą prie „Statoil“ degalinės.

Šiuo metu aikštele naudojasi komunalininkai.

„Statant būtų galima numatyti vietą ir nuomą poilsiautojams siūlančioms kurorto močiutėms“, - prasitarė politikas.

Tinkamesnės vietos nėra

Pasiteiravus, ar tai išties patogi vieta autobusų stočiai, D. Želvys patikino, kad tinkamesnės kurorte nėra: „Palanga yra nedidelis miestelis, tad nuo stoties iki centro galėtų kursuoti elektromobiliai ar kitos transporto priemonės. Sukurtume sistemą, kad visiems būtų patogiau“.

Į klausimą, ar nebus mūsų mieste per daug prekybos centrų, pašnekovas atsakė, kad vasarą jų net trūksta – centrinės parduotuvės nuo poilsiautojų gausos būna užkimštos. Jeigu minėtoje vietoje būtų įkurta prekybvietė, pritrauktų srautus iš centro. „Statytojai, kurie yra suplanavę prekybos centrus šioje miesto dalyje, galbūt laukia rinkos pokyčių, tad kol kas nesiima realių darbų. Gali būti, kad jie savo projektus parduos“, - svarstė politikas.

Kitą savaitę vyksiančiam Tarybos posėdžiui ketinama parengti šio sprendimo projektą ir pasirašymo sutartį. Žinoma, tam reikės politikų pritarimo.

Apsispręsti – per trumpas terminas

Minčiai, kad Palangai būtina statyti naują autobusų stotį, pritaria ir Tarybos narys tvarkietis Aleksandras Jokūbauskas, bet jis linkęs atsargiau vertinti rangovų pasiūlymus. „Reikia pažiūrėti siūlomas sutarties sąlygas. Trečiadienį pirmą kartą išgirdau apie šį projektą, nors jis pas merą stalčiuje jau seniai guli. Didžioji dalis Tarybos narių taip pat tik šią savaitę apie tai išgirdo. Manau, dėl projekto reikia daugiau diskusijų. Kitą savaitę – Tarybos posėdis, tai per trumpas terminas apsispręsti, kaip balsuoti. Mes, atstovaujantieji gyventojams, turime ir su jais pasitarti, išgirsti atsiliepimus, be to, turėjo būti skirta daugiau laiko aptarti pasiūlymą komitetuose. Manau, reikėtų dvi tris savaites luktelėti – padiskutuoti ir tik tada Tarybos posėdyje priimti sprendimą“, - pasidalijo nuomone politikas.

Pašnekovas prisipažino, kad atsižvelgiant į eismo schemą, jam kyla klausimas, ar ši vieta autobusų stočiai patogi, nes nuo Kretingos pusės atvažiuojančioms didžiosioms transporto priemonėms tektų sukti į kairę pusę, o savaitgaliais šiltuoju metų laiku gatvės būna apkrautos. Be to, A. Jokūbauskas priminė, kad šioje miesto dalyje parengti projektai ir kitiems prekybos centrams. „Naujos stoties išties reikia, bet aš už tai, kad būtų priimtas kuo geriausias sprendimas“, - pabrėžė politikas.

Tarybos narys Danas Paluckas taip pat mano, kad kurorte galėtų būtų įgyvendintas panašus projektas kaip uostamiestyje bei Skuode. „Bet, žinoma, turėsime peržiūrėti iki Tarybos posėdžio Kontrolės komitete sutartį ir kitus popierius“, - prasitarė politikas.

Jo teigimu, miestas kito pasirinkimo neturi, jeigu nenori prisiimti paskolų, tad šis pasiūlymas yra priimtinas: „Savivaldybė miegoti negali, turi eiti į priekį, pradėti statyti.

Numatyta vieta tinkama – atitrauktų žmones nuo centro. O kad nereikėtų atvykusiems toliau eiti, galima sutvarkyti pavėžėjimą, pavyzdžiui, paleisti elektromobilius“, - dalijos idėjomis D. Paluckas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder