Baigėsi konkursas "Norėčiau visą pasaulį apglėbti"

Baigėsi konkursas "Norėčiau visą pasaulį apglėbti"

Jau penktąjį kartą Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos renginių salėje vyko dienraščio "Vakarų ekspresas" spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga inicijuotas moksleivių meninio skaitymo ir dainuojamosios poezijos konkursas, šiemet dedikuotas Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mirties šimtmečiui.

Į konkursą "Norėčiau visą pasaulį apglėbti" susirinko apie 60 moksleivių iš Klaipėdos miesto ir apskrities.

Moksleiviai viešai deklamavo ir dainavo mėgstamus lietuvių autorių arba savo sukurtus posmus. Konkurso organizatoriai bendrovė "Promo Plius" džiaugėsi, jog šiemet skaityti ar atlikti tekstai buvo itin atsakingai parinkti, o labiausiai pradžiugino tai, jog tikrai nemažai moksleivių demonstravo savo kūrybą. Nors šiemet daugiau dalyvių rinkosi meninį skaitymą negu dainuojamąją poeziją, mat M. K. Čiurlionio tema jai mažiau dėkinga, tačiau net ir skaitymo pasirodymuose netrūko muzikinio fono. Skaitytojams pritarė gitaros, būgneliai, net fortepijonas.

Dalyvių pasirodymus vertino profesionali komisija: Klaipėdos dramos teatro aktoriai Nijolė Sabulytė ir Donatas Švirėnas, poetė Daiva Molytė, aktorė Virginija Kochanskytė bei I. Simonaitytės viešosios bibliotekos atstovai. Komisijai pirmininkavo režisierius, Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų fakulteto profesorius Petras Bielskis. Komisijos nariai negailėjo gerų žodžių ir patarimų jauniesiems talentams.

Konkurso laureatai kol kas neatskleidžiami. Jie bus iškilmingai paskelbti gegužės 23 dieną poezijos šventę vainikuosiančioje apdovanojimų ceremonijoje, kuri taip pat vyks I. Simonaitytės bibliotekos renginių salėje.

"Tai buvo prasmingas buvimas"

Virginija KOCHANSKYTĖ, aktorė, projekto vadovė

Labai smagu, kad jaunų žmonių suinteresuotumas dalyvauti šioje šventėje nemažėja. Kadangi šie metai yra Čiurlionio metai Lietuvoje, mūsų konkursas buvo skirtas jo atminimui. Buvo labai malonu, kad tikrai nemažai moksleivių, skaitančių meninio skaitymo tekstus ir atliekančių dainuojamąją poeziją to nepamiršo. Tie tekstai netikėtai atnešė temas, kurių anksčiau konkurse nebuvo. Šiais metais, kaip niekada, buvo tikrai nemažai skaitančiųjų prozos ištraukas. Kalbėta apie gyvenimo prasmės ieškojimą, pašaukimą, apie tai, kas yra kūryba jaunam žmogui. Pasirodo, tos temos visai ne per sunkios jauniems žmonėms. Matosi, kad jaunimas yra suaugęs ir brandus. Dar viena tema, kuri anksčiau taip pat nebuvo išryškėjusi - pokalbis su Dievu, santykis su juo, bandymas suprasti, kas yra Dievas, aukštesnės jėgos. Konkurso diena buvo labai prasmingas buvimas su žodžiu, daina ir muzika. Jau kelinti metai mes bendromis pastangomis vieninteliai viešai Klaipėdos krašte pažymime spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Smagu, kad nenuleidžiam vėliavos, mylim žodį ir juo dalinamės.

"Negalima pamiršti mokytojų"

Petras BIELSKIS, režisierius, KU Humanitarinių mokslų fakulteto profesorius

Svarbu pagerbti mokytojus, kurie šiam konkursui moksleivius paruošė. Labiausiai norėčiau paminėti mokytojus Almą Pronckūnienę, Audrą Lenkauskienę, Egidijų Gadeikį, Rimą Svytytę. Be mokytojų nieko nebūtų - jie yra esmė, tačiau jiems pamirštama padėkoti, ir tai yra didelė problema. O šiaip šis konkursas yra įdomus tematiškai. Tai ne tik atsitiktiniai tekstai. Tai tekstai, iškeliantys mūsų kultūros aristokratiją. Bendri įspūdžiai yra labai gražūs. Vaikai supranta, ką šneka, yra gyvi, žingeidūs ir ruošia nuostabius pasirodymus. Jaunimas tikrai rinktinis. Esu matęs daug tokių konkursų, bet jie dažnai būna "nūdni", o čia išėjo ne skaitytojai, o šnekėtojai. Jie turi ką pasakyti.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder