Gargždų parką XIX a. pirmoje pusėje ant Minijos upės šlaito įkūrė baronai Renės. XX a. viduryje parkas buvo rekonstruotas. Dabar jį sudaro senasis istorinis ir naujasis parkas, išsidriekęs daugiau nei 20 hektarų teritorijoje su gražiais vaizdais, atsiveriančiais nuo Minijos upės šlaito.
Gargždų bendruomenės iniciatyva parko viduryje įrengta moderni vaikų žaidimų aikštelė, treniruokliai, tačiau miestelėnai laukia nesulaukia, kada miestas imsis iš esmės tvarkyti parką ir paversti jį patrauklia rekreacine teritorija. Parko takeliai ištrupėję, suoliukai ir šiukšliadėžės atgyvenę, o medžiai ir krūmai taip iškeroję, jog parkas labiau primena mišką nei civilizuotą miestiečių laisvalaikio erdvę.
Klaipėdos rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Gytis Kasperavičius priminė, jog dar 2010 m. buvo parengta Gargždų miesto parko galimybių studija, kurioje numatytoms parko sutvarkymo gairėms pritarė ir rajono Taryba.
"Deja, praradome pusantrų metų, nes parko techninio projekto rengėjai, laimėję pirmą kartą skelbtą viešųjų pirkimų konkursą, nesilaikė nustatytų terminų ir teko nutraukti su jais sutartį. Todėl dabar skelbiamas antrasis konkursas. Sykiu skelbiamas ir konkursas archeologiniams tyrimams parko teritorijoje", - sakė G. Kasperavičius.
Savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėjas Egidijus Gedrimas pastebėjo, jog parko techninio projekto konkurso dalyviams keliami reikalavimai - minimalūs.
"Projektuotojas turi atitikti visas sąlygas, kurias numato Viešųjų pirkimų įstatymas, turi būti įvykdęs bent vieną projektą ir turėti kvalifikuotų specialistų projektui parengti. Nėra jokių ISO, pelno balanso reikalavimų ir panašių dalykų, ribojančių pasiūlą. Šių viešųjų pirkimų tikslas - gauti kuo daugiau pasiūlymų su priešprojektiniais pasiūlymais. Ekspertai vertins architektūrinį sprendimą, funkcionalumą, apželdinimo sprendinius", - pažymėjo E. Gedrimas.
Konkurso dalyvių pasiūlymų laukiama iki balandžio pabaigos. Tikimasi, kad konkurso laimėtojas projektą parengs per 1-1,5 metų. Per kiek laiko jis bus įgyvendintas, G. Kasperavičius nesiryžo spėlioti.
"Tai priklausys nuo finansavimo, ar pavyks gauti lėšų iš Europos Sąjungos fondų. Greičiausiai projektas bus įgyvendinamas etapais. Jau šiemet, nepaisydami paskelbto konkurso, pradėsime pagrindinių parko takų remontą ir tvarkysime želdinius. Ilgiau laukti negalime, nes parkas tampa neįžengiamas, o su projekto rengėjais tikimės atliktus darbus suderinti", - sakė Gargždų vyr. architektas.
Pasak G. Kasperavičiaus, Gargždų parkas ir ateityje turės išlaikyti istorinio parko atmintį, memorialinę erdvę, tačiau pasipildys daugeliu naujų funkcijų.
"Bus sukurta takų sistema, kuri padalins teritoriją į keletą zonų. Bus išplėsta vaikų žaidimų aikštelių erdvė, sporto aikštynai, memorialinė zona, numatoma scena kameriniams renginiams, masiniams renginiams bus pritaikyta vieta Minijos kilpoje, o upės šlaitai turėtų virsti slidinėjimo trasomis", - teigė jis.
Galimybių studijoje buvo iškelta idėja iš parko nutiesti pėsčiųjų tiltą per Miniją ir sujungti jį su kitu lankytinu objektu - piliakalniu, tačiau G. Kasperavičius abejojo, ar realu ją įgyvendinti.
Rašyti komentarą