Klaipėdiečiai trichinelioze užsikrėtė nuo šernienos

Klaipėdiečiai trichinelioze užsikrėtė nuo šernienos

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Klaipėdoje trichinelioze susirgo ir šiuo metu gydomi ligoninėje du vienos šeimos nariai. Dabar jau neabejojama, kad jie užsikrėtė nuo pačių pasigamintų šerno mėsos produktų. Epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad šių metų rugsėjo pradžioje sumedžiotų šernų mėsos gaminiais buvo pavaišinti dar keli žmonės, kurie konsultuojami medikų.

Spalio 26 d. Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijos specialistai rūkytos šernienos kumpelio mėginyje aptiko trichinelių lervų.

Trichineliozė – ūmus žmonių ir gyvūnų susirgimas, kurį sukelia Trichinella genties apvaliosios kirmėlės. Žmogus užsikrečia valgydamas nepakankamai termiškai apdorotą kiaulieną, šernieną arba kitokią žvėrieną, kurios raumenyse yra trichinelių lervų.

Ligos klinika gali būti labai įvairi – tai lemia į organizmą pakliuvusių trichinelių kiekis bei žmogaus individualus jautrumas infekcijai. Ligos požymiai dažniausiai išryškėja parėjus 2-3 savaitėms nuo užsikrėtimo. Trichineliozė žmonėms pasireiškia silpnumu, pykinimu, aukšta temperatūra, veido, akių vokų pabrinkimu, raumenų bei sąnarių skausmais.

Lietuvoje žmonių trichineliozės protrūkių priežastis dažniausiai yra smulkiuose namų ūkiuose užaugintų kiaulių mėsa, kuri nebuvo tikrinta dėl trichineliozės (apie 57 proc. visų protrūkių) ir šerniena (apie 19 proc.).

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder