Klaipėdoje galima tuoktis visur

Klaipėdoje galima tuoktis visur

Tradicija tuoktis ne Civilinės metrikacijos rūmuose, o kitoje jaunavedžių pasirinktoje vietoje palengva įsibėgėja. Klaipėdos jaunavedžiams santuokos registravimo vieta neribojama, tačiau tai nereiškia, kad Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai pasiryžę sutuokti poras po vandeniu ar šokant parašiutu.

Pernai Klaipėdos miesto savivaldybės civilinės metrikacijos skyriuje įregistruoti 1 105 santuokos sudarymo akto įrašai. Iš jų 802 įregistruota santuokų rūmuose ir tik 35 jaunavedžių pasirinktose vietose.

"Gerai, kad jau formuojasi tokių santuokų praktika, nes dabar mes jau galime patarti jaunavedžiams, kokių klaidų nedaryti ir kuo pasirūpinti, kai santuoka rengiama ne Civilinės metrikacijos skyriuje", - sakė Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Gražina Misevičienė.

Nors, pasak jos, netradicišką santuokos įregistravimo ceremoniją pasirinkusios poros nesiekė išskirtinio šou ir rinkosi tam visiškai tinkamas vietas, tačiau visgi kartais kai kurios detalės neatitiko nei pačių jaunavedžių, nei Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojų lūkesčių.

"Man pačiai buvo toks atvejis, kai buvo sutarta, jog santuoką registruosime prie kranto stovinčiame laive. Prasidėjo ceremonija ir jaučiu, kad laivas plaukia. Buvau išplukdyta iki jūros vartų, nors tai nebuvo derinta. Juk į vandenį nešoksiu, turėjau laukti, kol parplukdys į krantą. Gerai, kad po to nebebuvo numatyta daugiau santuokos ceremonijų - kitaip būčiau nespėjusi", - prisiminė G. Misevičienė.

Ji priminė, kad nesvarbu, kur vykdoma santuoka, reikėtų pasirūpinti, kad ten stovėtų stalas, ant kurio būtų galima padėti dokumentus.

"Be to, reikia nepamiršti, kad ir Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos pasipuošia, dėvi aukštakulnius batelius, tad nebūna malonu, kai iki santuokos vietos reikia eiti nekietu paviršiumi", - prisiminė G. Misevičienė.

Civilinės metrikacijos įstaigos darbuotojai, kurie registravo santuokas jaunavedžių pasirinktose vietose, pastebėjo, kad ne visais atvejais jaunieji suvokė, jog pasirinkdami savo santuokos registravimo ceremonijos vietą jie tampa ne tik iškilmių dalyviai, bet ir organizatoriai.

Žinia, savivaldybės Įvaizdžio komisija, atsižvelgdama į gautus miestiečių pasiūlymus bei išklausiusi Civilinės metrikacijos skyriaus vadovo argumentus, nusprendė neriboti jaunavedžių norų ir nenustatyti tuoktuvių ceremonijai skirtų reprezentacinių miesto vietų. Tačiau primenama, kad Teisingumo ministerijos nustatyta tvarka byloja, jog renkantis vietą santuokai reikia atsižvelgti į tai, kad ceremonija neprieštarautų viešajai tvarkai, gerai moralei ir nekeltų grėsmės gyvybei bei sveikatai.

"Suprantama, kad netuoktume porų po vandeniu arba skrendant oro balionu. Tačiau tokių pasiūlymų ir nesame sulaukę. Beje, Klaipėdos metrikacijos skyriaus darbuotojai gali tuokti poras tik Klaipėdos savivaldybės ribose", - priminė G. Misevičienė.

Anot jos, dauguma jaunavedžių porų vis dar tradiciškai renkasi registruoti santuoką vietą Santuokų rūmuose. Manoma, kad jų būtų dar daugiau, jei šis pastatas, statytas prieš 30 metų, būtų patrauklesnis - būtų atlikta rekonstrukcija, atnaujintas interjeras. Nors savivaldybės Taryba 2009 m. yra priėmusi sprendimą, kad sutinka perimti savo nuosavybėn šiuo metu Klaipėdos miesto savivaldybės patikėjimo teise valdomą pastatą ir buvo parengtas atitinkamas Vyriausybės nutarimo projektas, Teisingumo ir Aplinkos ministerijų pritarimo vis dar nesulaukta.

Tad visos savivaldybės vadovų ir atsakingų specialistų iniciatyvos dėl pastatų renovacijos ruošiant ir siunčiant ministerijoms investicinius projektus, teikiant paraiškas kartu su Kaliningrado miesto savivaldybe tarptautiniam projektui, kol kas nėjo perniek.

Informacija

Naujoji santuokų sudarymo tvarka galioja nuo 2009 m. rugsėjo 1 d.
Pernai Klaipėdoje 7 poros susituokė Laikrodžių muziejuje; 6 - Klaipėdos universiteto botanikos sode; 5 - viešbutyje "Ararat"; po 4 - piliavietėje ir laivuose; 3 poros - paplūdimiuose; po 1 - viešbučiuose "Euterpė", "Navalis", kavinėse "Otardo" ir "Vyninė", Jono kalnelyje ir Paveikslų galerijoje.

Santuokos registravimas Santuokų rūmuose kainuoja 70 Lt, o pačių jaunavedžių pasirinktoje netradicinėje vietoje - 210 Lt. Tokiu atveju daugiau būna ir papildomų išlaidų - patalpų, muzikantų nuoma.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder