Ši naujovė pradėta naudoti nuo praėjusių metų liepos, kai įsigaliojo Probacijos įstatymas.
Klaipėdos apygardos probacijos tarnyba mieste šiuo metu kontroliuoja 423 asmenis, iš jų 74 - anksčiau į laisvę iš įkalinimo įstaigų išleisti nuteistieji. Šeši iš jų sekami specialios apykojės pagalba bei elektroniniais įrenginiais, kurie signalais pareigūnams praneša apie tai, ar prižiūrimasis nenutolo nuo vietos, kurioje privalo būti.
Ant kojos dedamą sekimo įtaisą gali nuimti tik pareigūnas, jis gauna įspėjimą apie tai, jeigu apykojė nuo stacionaraus įrenginio nutolsta per 40 metrų.
"Galbūt ne visi tokie drausmingi, tačiau ne tiek, kad už pažeidimus juos tektų grąžinti atgal į įkalinimo įstaigas. Tik dėl vieno iš jų kreipsimės į teismą, tačiau ką nuspręs jis, nežinome.
Apibendrinant tuos kelis mėnesius galima teigti, jog šios apykojės pasiteisino, nors turi ir tam tikrų trūkumų. Todėl vis dažniau kalbama apie galimybę įsigyti modernesnės įrangos, leidžiančios kontroliuojamąjį stebėti realiu laiku", - pusmetį po naujojo įstatymo įsigaliojimo apžvelgė Klaipėdos apygardos probacijos tarnybos direktorius Juras Kilijonas.
Į įstaigos priežiūros sąrašus įtrauktiems asmenims taip pat sudaromos specialios individualios darbotvarkės, pareigūnai tikrina, kaip jų laikomasi, nustačius pažeidimų galima inicijuoti bausmės pakeitimą į griežtesnę.
Nuo praėjusių metų liepos 1-osios iki 2013-ųjų iš visų Lietuvos įkalinimo įstaigų lygtinai paleisti 556 asmenys, 16 iš jų priversti nešioti apykojes.
Rašyti komentarą