Liko ir be sandėlių, ir be kompensacijų
Liko ir be sandėlių, ir be kompensacijų

Į šiomis dienomis griaunamus raudono mūro sandėliukus pačiame uostamiesčio centre kai kurie Pievų Tako g. 36 namo gyventojai žiūri su gailesčiu. Ne vienas čia daug metų laikė malkas, anglis. Prieš kelerius metus viena statybas čia planavusi įmonė šio namo gyventojams mainais į sandėliukus esą siūlė pinigines kompensacijas ar net įvesti dujas, kad nebereikėtų vargti su krosnimis. Tačiau ne visi tų žadėtųjų kompensacijų sulaukė.

"Norėčiau papasakoti, kaip yra nesiskaitoma su paprastu žmogumi. Kai verslininkams ko nors reikia, jie mus užliūliuoja pažadais, kad tik sutiktumėme, kad tik pritartume savo parašais jų projektams. O kai reikia atsiskaityti - gaudyk vėją laukuose!"- "Vakarų ekspresui" pasakojo viena ponia J. V., nenorėjusi skelbti savo pavardės.

Tokių nuskriaustųjų, likusių be ūkinių pastatų ir kompensacijų, be jos pačios, yra dar keturios šeimos. J. V. teigimu, pradėjus griauti sandėliukus, žmonės buvo priversti susinešti malkas ir kitus rakandus į laiptines ir butus.

"Įspėjo mus, buvo pakabinę skelbimą, kad griaus šiuos statinius, bet vis dar vylėmės, kad kažkas pasikeis", - sakė moteris.

Pažadai liko pažadais

Pievų Tako g. sandėliukų griovimo istorija prasidėjo dar prieš septynerius metus.

"2006 metų spalio 12-ąją su akcine bendrove "Elektros kapitalas" sudarėme sutartį, kurioje juodu ant balto aiškiai surašyti bendrovės įsipareigojimai už perleistas jiems mano teises į ūkinį sandėliuką. Už tai žadėta parengti dujų įvado įrengimo mano būste projektą, įrengti dujų įvadą, dujų katilą, radiatorius, "priduoti" ir paleisti šildymo sistemą. Kadangi aš turiu negalią, pati sunkiai verčiuosi, mano namuose įvestas dujinis šildymas būtų didelė pagalba tvarkantis buityje. Todėl aš ir nusprendžiau atsisakyti verslininkų siūlomos piniginės kompensacijos už tą sandėliuką - pasirinkau dujas", - pasakojo moteris.

Anot jos, verslininkai anuomet žadėję ne tik deramai gyventojams atlyginti už griaunamus ūkinius pastatus, bet ir sutvarkyti aplinką: pastatyti tvorą, kuri atribotų pėsčiųjų taką nuo gyvenamųjų namų, sutvarkyti aplinką.

Gyventojų žiniomis, senieji sandėliukai trukdė naujoms infrastruktūros objektų statyboms, kurias inicijavo "Elektros kapitalą" valdanti šiuo metu restruktūrizuojama bendrovė "Vėtrūna", uostamiestyje pastačiusi "Švyturio" areną.

"Ne man vienai verslininkai žadėjo įvesti dujas. 2007 metais spalio mėnesį įvyko bendrovės "Vitės valdos" administruojamo Pievų Tako g. 30 namo gyventojų susirinkimas, kuriame, dalyvaujant "Elektros kapitalo" atstovams, buvo priimtas nutarimas įvesti dujinį šildymą visam namui. 2009 metais gavome "Elektros kapitalo" raštą, esą jie jau pradės griauti tuos ūkinius statinius, tad prašo išsinešti daiktus ir atsiprašo dėl triukšmo. Tačiau jokie darbai taip ir neprasidėjo. Mano būste iki šiol nėra dujinio šildymo, nesu gavusi jokios kompensacijos, o sandėliukai jau buvo patys pradėję griūti", - teigė J. V.

Moteris sakė ieškojusi užtarimo savivaldybėje, prašiusi pagalbos kai kurių miesto Tarybos narių, kad padėtų atgauti žadėtą atlygį iš verslininkų, tačiau viskas veltui.

"Man buvo atsakyta - kreipkis į teismą. Bet niekas nepaklausė, ar aš turiu lėšų su verslininkais bylinėtis", - neslepia nusivylimo J. V.

Nieko neatsakė

Kada žada vykdyti duotus pažadus, norėjome išgirsti iš pačių verslininkų. Tačiau susisiekti su sostinėje registruotos bendrovės "Elektros kapitalas" direktoriumi Laimonu Laukiu nepavyko.

Įmonės sekretorė, nepanorusi atskleisti bendrovės vadovo kontaktų, pažadėjo perduoti direktoriui klausimus raštu, tačiau atsakymo per kelias dienas taip ir nesulaukėme.

"Sandėliai - pavojingi"

Liudvikas DŪDA, Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius


Savivaldybė yra priversta kuo greičiau nugriauti šį miestiečiams pavojų keliantį statinį. Buvo sudaryta specialistų komisija, kuri nusprendė, jog būtina šį avarinį pastatą kuo greičiau pašalinti, kad nesusižalotų praeinantys žmonės, nelandžiotų vaikai. Teritorija bus išvalyta ir sutvarkyta. Savivaldybė sandėliukų savininkams nežadėjo jokių kompensacijų. Kiek žinau, su daugeliu savininkų verslininkai atsiskaitė. O kitiems, manau, lieka tik kreiptis į teismą ir teismine tvarka išsireikalauti iš juridinio asmens sutartyse nurodytų kompensacijų.

Sidebar placeholder