Buvusių Lypkių ir Švepelių kaimų gyventojams atsisakius pasiūlymo savo valdomą žemę mainyti į sklypus vadinamuosiuose "Rojaus soduose", miesto valdžia teigia ieškanti kitų būdų šiai senai problemai išspręsti.
Tai, kad žemės mainai lypkiškiams nebuvo itin palankūs, pripažino ir Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valerijus Kuznecovas. Anot jo, mainams neįvykus, Laisvosios ekonominės zonos (LEZ) kaimynystėje gyvenantiems žmonėms už jų valstybės poreikiams paimamą žemę ketinama siūlyti kompensacijas - tiek sklypus kitose vietose, tiek pinigus.
Šiuo metu, sakė V. Kuznecovas, darbo vėl ėmėsi Valstybinis žemėtvarkos institutas (VŽI). Pagal su Savivaldybe dar anksčiau pasirašytą sutartį, jo specialistai yra įsipareigoję parengti visoms suinteresuotoms pusėms priimtiną žemės paėmimo valstybės reikmėms projektą.
Dabar atidžiai analizuojamos Lypkių ir Švepelių topografinės nuotraukos. Pagal jas bus inventorizuojamas kiekvieno gyventojo turtas bei sudaromos individualios bylos. Tai, pasak V. Kuznecovo, esą reikalinga kai kuriems ginčytiniems klausimams išsiaiškinti - mat paaiškėjo, kad tarp žmonėms išduotų, apskrities viršininko administracijoje ir Registrų centre saugomų nuosavybės dokumentų esama neatitikimų.
Kita žmones labiausiai jaudinanti procedūra, sakė V. Kuznecovas, yra jų turto vertinimas. Pasak valdininko, prieš siūlant turto mainus lypkiškių valdomas turtas buvo įvertintas pagal vadinamąjį verčių žemėlapį. V. Kuznecovas neslėpė, kad toks turto vertinimas nėra tikslus ir neatitinka šiuo metu rinkoje susiklosčiusios padėties.
Kaip atlyginimo būdą pasirinkus kompensacijas, turto vertinimas bus atliekamas vadovaujantis palyginamųjų verčių principu. Anot V. Kuznecovo, šiuo metu VŽI darbuotojas aktyviai bendrauja su nekilnojamojo turto agentūromis, renka informaciją apie Klaipėdoje sudaromus sandorius. Tai turėtų padėti tiksliau nustatyti lypkiškių valdomo turto vertę.
"Rugsėjo pabaigoje, vėliausiai spalį, - sakė V. Kuznecovas, - VŽI atstovai susitiks su kiekvienu turto turėtoju. Iš karto galiu įspėti, kad vertinamas bus tik teisiškai įregistruotas nekilnojamasis turtas."
Tačiau, žadėjo V. Kuznecovas, bus stengiamasi spręsti ir neįteisinto turto problemą. Jei paaiškės, kad žmogus stengėsi sutvarkyti visus formalumus, bet dėl kokių nors priežasčių šis procesas nebuvo užbaigtas, jo naudojamas turtas, nors ir neįteisintas, taip pat bus vertinamas, vadinasi, ir mokama kompensacija.
VŽI specialistams parengus ir apskrities viršininkui patvirtinus žemės paėmimo valstybės reikmėms projektą su kiekvienu turto turėtoju bus pasirašomos individualios sutartys.
Konkrečios visų procedūrų datos bei terminai, sakė V. Kuznecovas, turėtų galutinai paaiškėti maždaug po savaitės.
Rašyti komentarą