Reaguojant į pagalbos pranešimą JGKC budėtojas apie situaciją informavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės (PAR) operatyvinį budėtoją, kad į įvykio vietą būtų išsiųstas pasieniečių laivas „Viesulas“.
Taip pat į įvykio vietą buvo išsiųsti Kintų ir Šilutės Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ekipažai. Tačiau 07.23 val. iš Bendrojo pagalbos centro gauta informacija, kad visi devyni žvejai savo pastangomis išlipo į krantą ir pagalba nebereikalinga. Visos gelbėjimo pajėgos buvo atšauktos.
⃰ ⃰ ⃰
Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras dar sykį įspėja gyventojus, kad ilgainiui vyraujant teigiamai oro temperatūrai Kuršių marių ledas yra nestabilus, jame yra properšų, o dėl poledinės vandens tėkmės jis gali būti paplautas ir suplonėjęs. Padidėjus vėjui, ledas gali pradėti skilti, o tarp ledo lyčių gali atsirasti naujų properšų, dėl kurių ant ledo esantys asmenys gali nebeturėti galimybių pasiekti kranto.
Siekiant išvengti galimų nelaimių, prašoma nelipti ant nestabilaus Kuršių marių ledo ir įspėti to nedaryti aplinkinius.
Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras kartu su kitomis tarnybomis nuolat budi, ir yra pasiruošę suteikti pagalbą nelaimės ištiktiesiems. Tačiau gyventojai turi žinoti, kad sudėtingos gamtos sąlygos apsunkina gelbėjimo operacijų vykdymą, todėl ne visuomet jų baigtis gali būti sėkminga. Todėl gyventojai raginami būti atsakingais už savo gyvybes ir saugotis patiems nelipant ant nestabilaus ledo.
Ištikus nelaimei ar esant jos liudininku, svarbiausia nepulti į paniką, veikti apgalvotai, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie įvykį, įvykio vietą (bent apytikslę vietą ar orientyrą, kurį matote) ir savo kontaktinį numerį.
Rašyti komentarą