Mažeikiuose atleistas teisėjo papirkimu įtariamas prokuroras

Mažeikiuose atleistas teisėjo papirkimu įtariamas prokuroras

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis dėl tarnybinio pažeidimo iš pareigų atleido Šiaulių apygardos prokuratūros Telšių apylinkės prokuratūros prokurorą, dirbantį Mažeikiuose, Žilviną Gžimailą.

Įsakymą dėl atleidimo generalinis prokuroras pasirašė gavęs tarnybinio patikrinimo išvadą bei teikimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo.

Tarnybinis patikrinimas generalinio prokuroro sprendimu dėl prokuroro Ž. Gžimailos galimai padaryto tarnybinio pažeidimo buvo pradėtas birželio 29 dieną. Tą pačią dieną Ž. Gžimaila buvo sulaikytas įtariant jį teisėjo papirkimu. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Ž. Gžimaila įtariamas davęs 1000 eurų kyšį Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėjui už tai, kad nagrinėdamas vieną administracinę bylą šis teisėjas priimtų palankų sprendimą Ž. Gžimailos pažįstamam asmeniui, pažeidusiam Kelių eismo taisykles.

Tarnybinio patikrinimo išvadoje ir surinktoje tarnybinio patikrinimo medžiagoje konstatuojama, kad prokuroras Ž. Gžimaila padarė prokuroro vardą žeminantį poelgį, sulaužė duotą priesaiką, pažeidė Prokuratūros įstatymą, Prokurorų etikos kodekse įtvirtintus pagrindinius prokurorų profesinės veiklos principus.

Prokuroro padarytas tarnybinis pažeidimas vertinamas kaip priešingas prokuratūros ir prokuroro vykdomoms funkcijoms, todėl teikime pasiūlyta skirti griežčiausią tarnybinę nuobaudą - atleidimą iš tarnybos.

Ikiteisminis tyrimas dėl teisėjo papirkimo šiuo metu tebevyksta, tyrimui vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentas, tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder