Menininkus išveja dailininkai ir dizaineriai

Menininkus išveja dailininkai ir dizaineriai

Laikiną prieglobstį avariniame pastate gavę Klaipėdos menininkai sutriko sužinoję, kad teks išsikraustyti. Daugelis jų vylėsi, kad "laikinumas" užsitęs ilgus metus. Miesto valdžios atstovai ragina paskubėti rinktis daiktus, mat patalpos jau perduotos Vilniaus dailės akademijai (VDA), kuri rudenį planuoja pradėti ugdymo procesą.

Pernai balandį buvusios Vydūno mokyklos Daržų gatvėje patalpos laikinam naudojimui neatlygintinai buvo perduotos menininkams. Daugelis jų čia įsikūrė tikėdamiesi, kad politikai dar ilgai neapsispręs dėl pastato likimo, ir šis taps nuolatiniais jų namais.

"Iki šiol sėkmingai vykdėme savo veiklą. Tačiau prieš kelias dienas sužinojome, jog visi bus metami į gatvę, nors realiai kalbos ir pažadai buvo kitokie. Yra apie 20 žmonių, kuriems su visais baldais gali tekti išsikraustyti. Bandysime ieškoti kokio nors sprendimo, nors realiai turime tik kelias dienas palikti patalpas", - liūdnai kalbėjo Andrius Ignatjevas, klubo "Mes galim" pirmininkas.

Jis sutiko, kad savivaldybė patalpas jiems suteikė laikinai, tačiau daugelis nuomininkų puoselėjo viltis, kad per tuos metus bus surasta alternatyva.

"Iš pradžių prašėme leisti pasilikti bent jau geltonajame pastate, tačiau paaiškėjo, kad teks kraustytis ir iš. Tačiau mes neturime kur eiti", - virkavo A. Ignatjevas.

Iš pradžių, pagal detalųjį planą, sklypą su visu pastatu ketinta privatizuoti su reikalavimu statinius nugriauti. Vėliau svarstyta galimybė sklypą išnuomoti, o pastatus griauti savivaldybės lėšomis. Ilgainiui apsispręsta pastatą perduoti VDA.

Uostamiesčio savivaldybės Turto skyriaus vedėja Genovaitė Paulikienė nustebo išgirdusi menininkų priekaištus.

"Mes juos ir žodžiu, ir raštu įspėjome, kad iki kovo 1-osios teks iš patalpų išsikraustyti. Juk jie čia ateidami žinojo, kad tai bus tik laikinas prieglobstis. O apie jokias alternatyvas net nebuvo kalbos. Savivaldybė nebeturi jokių laisvų patalpų, kurias galėtų jiems atiduoti neatlygintinai", - aiškino G. Paulikienė.

"Vakarų ekspreso" žiniomis, miesto savivaldybė šį pastatą atidavė VDA, kuri čia įrengs mokymo bazę Klaipėdos vizualiojo dizaino katedrai. Pastarosios vedėjas Alvydas Klimas aiškino, kad nuo rudens Klaipėdoje bus renkami studentai į 4 naujus kursus.

"Iki šiol mes neturėjome savo patalpų. Todėl buvusios Vydūno mokyklos pastatus rekonstruosime ir pritaikysime studijoms bei praktikai. Ką nors perstatinėti neketiname, nes tam pinigų neturime. Kol kas išsiversime su remontais. Studijos čia prasidės nuo spalio 1-osios", - paaiškino A. Klimas.

Menininkai neketina nuleisti rankų ir ketina siūlyti įvairias bendradarbiavimo formas, kurių dėka jie patalpose galėtų likti ir ilgiau.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder