Kalbėdamas apie socialinę paramą meras domėjosi, kada pilotiniu projektu keliose savivaldybėse prasidėjusi socialinės paramos pertvarka bus pradėta taikyti visose šalies savivaldybėse, ir kokiu būdu savivaldybės galės paskirstyti sutaupytas lėšas. Šis projektas, kurio metu socialinei paramai skiriamos lėšos perduodamos savivaldybės žinion ir ši pati jas skirsto, kruopščiau atrinkdama jos gavėjus, pilotinėse savivaldybėse pasiteisino, mat pavyko sutaupyti dalį skirtų lėšų.
Pasak A. Pabedinskienės, planuojama, jog toks socialinės paramos nepasiturintiems skirstymo būdas visose savivaldybėse bus įdiegtas nuo 2014-ųjų sausio 1 d.
"Sutaupytos lėšos liks savivaldybėse, tačiau vis dėlto, didžioji dalis tų lėšų turėtų būti skiriama socialinėms reikmėms. Likusioji, žinoma, galės būti panaudota ir pačios savivaldybės reikmėms. Bet kokiu atveju, prieš priimant galutinius sprendimus, savivaldybių merai bus kviečiami diskutuoti, mat mūsų prioritetas yra socialinis dialogas", - sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė.
Bendraudamas su ministre V. Grubliauskas prisiminė ir uostamiestyje neseniai įvykusį skaudų atvejį, kuomet buvo sumuštos socialinės darbuotojos. Meras teiravosi, ar ministerijoje nenumatoma pokyčių socialinių darbuotojų atlyginimo bei saugumo klausimu.
A. Pabedinskienė teigė, jog ministerija negali pažadėti per kelis mėnesius išspręsti susidariusių problemų, tačiau patikino, jog šia linkme dirbama, yra sudaryta speciali darbo grupė.
"Mes galime žadėti daug ką, pasakyti, kad atlyginimus kelsime 20 ar dar daugiau procentų, tačiau tai netaps realybe, kol nebus tarpinstitucinio sutarimo, mat šioje srityje Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nėra vienintelė", - teigė ministrė.
Dar viena sritis, kurią miesto meras pageidavo aptarti su socialinės apsaugos ir darbo ministerijos komanda, - išblaivinimo įstaigų poreikis.
"Dėl šio klausimo tūpčiojame, o reikia tvirtos iniciatyvos. Pakalbėjus su Klaipėdos ligoninės vadovais, aiškėja, jog situacija yra baisi. Ligoninės tampa laikinais viešbučiais neblaiviems asmenims, ypač tomis dienomis, kai yra gaunamo socialinės išmokos. Taip, kaip yra dabar, būti negali", - sakė V. Grubliauskas.
A. Pabedinskienė tikino, jog Socialinės apsaugos ir darbo ministerija šiuo atveju gali dirbti tik socialinių pašalpų srityje. Jos manymu, sugriežtinta pašalpų skirstymo tvarka bei šios funkcijos perdavimas savivaldybėms turėtų prisidėti prie pasekmių, t. y. asmenų, kuriems pašalpų skyrimo dieną prireikia išblaivinimo paslaugų, skaičiaus mažinimo.
Uostamiesčio meras savo ruožtu ragino ministrę tapti jungiamuoju elementu ir inicijuoti išblaivinimo įstaigų steigimo klausimą valstybiniu mastu, buriant aplink save kitų ministerijų bei atsakingų įstaigų atstovus.
Rašyti komentarą