Miesto grietinėlė žvalgosi į Briuselį

Miesto grietinėlė žvalgosi į Briuselį

Liberalų sąjūdžiui paskelbus galimų šios partijos kandidatų sąrašui rinkėjai subruzdo, kad Klaipėdos miesto valdžia krauna lagaminus kelionei Briuselį. Patys kandidatai deklaruoja ištikimybę uostamiesčiui, prisipažįsta nepuoselėjantys didelių vilčių ir vadina save patrankų mėsa.

Galimame kandidatų sąraše puikuojasi mero Vytauto Grubliausko, jo pavaduotojo Artūro Šulco, padėjėjo Simono Gentvilo ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Alinos Velykienės pavardės. Partijos lyderis Eligijus Masiulis į Europos parlamentą nekandidatuos.

Pats V. Grubliauskas "Vakarų ekspresui" aiškino, kad jis to sąrašo dar nematęs, tačiau iš Klaipėdos niekur važiuoti neketina.

"Gal prieš kurį laiką ir turėjau tokių ambicijų, tačiau dabar entuziazmas priblėso. Tai pavadinčiau tik simboliniu dalyvavimu. Mat šis sąrašas bus dar reitinguojamas ir perkratomas partijos suvažiavime. Gali būti, kad mano pavardės jame ir nebeliks. Tad labai abejoju, kad man teks iš Klaipėdos išvažiuoti", - kuklinosi V. Grubliauskas.

Kandidatų sąraše yra ir Europos Parlamente jau buvęs bei apie šį darbą vėliau ne itin mielai atsiliepdavęs Eugenijus Gentvilas, kurį, beje, kandidatu iškėlė partijos Panevėžio skyrius.

"Ačiū panevėžiečiams, net nežinojau, kad jie mane pasiūlė. Neišsiginu žodžių, kad darbas Europarlamente man nebuvo itin įdomus, tačiau čia dar tik preliminarus sąrašas. Man atrodo, kad jame turi likti tik kiek daugiau nei dvidešimt pavardžių, o dabar yra daugiau nei trisdešimt, tai gal manęs galutiniame sąraše ir neliks", - be entuziazmo apie galimybes vėl vykti dirbti į Briuselį kalbėjo dabar Seimo nario mandatą turintis E. Gentvilas.

Lygiai tą patį, ką ir uostamiesčio meras, kalbėjo ir jo partijos kolegos - A. Šulcas ir A. Velykienė. Pirmasis prisipažino neturs iliuzijų užkariauti Briuselio.

"Savo pavardę šiame sąraše pavadinčiau simboliniu dalyvavimu", - santūriai savo galimybes vertino mero padėjėjas.

Panašios nuomonės laikėsi ir A. Velykienė, abejojanti, ar jos pavardė po reitingavimo liks sąraše.

"Rinkimuose partijos turi pateikti 23 kandidatų sąrašą. Tad mūsų skyrius ir pasiūlė visos norinčius. Tačiau pavardės įtraukimas į galimų kandidatų sąrašą dar nieko nereiškia. Galiu pasakyti, kad nepuoselėju jokių ambicijų. Greičiau esu patrankų mėsa", - visiškai save nuvertino pokalbininkė.

Klaipėdos miesto tarybos narys, Liberalų ir centro sąjungai priklausantis Rimantas Taraškevičius taip pat abejojo, ar kuris nors iš klaipėdiečių turės kokių nors šansų rinkimuose į Europos parlamentą.

"Europarlamentarais gali būti tik sveiko proto politikai. O jei rimtai, tai šiuose rinkimuose svarbi tik vieta sąraše. Kuo ji aukštesnė, tuo daugiau galimybių būti išrinktam. Svarbiausios yra pirma ir antra pozicijos", - "Vakarų ekspresui" sakė R. Taraškevičius.

Lietuvoje rinkimai Europos Parlamentą vyks kitų metų gegužę.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder