Miesto šventei bus puošiamas ir vanduo

Miesto šventei bus puošiamas ir vanduo

Jau kitą savaitę ketinama papuošti Danės upę burėmis su kaligrafijos darbais. Jos klaipėdiečius ir miesto svečius džiugins iki spalio pabaigos.

Vakar posėdžiavusi Klaipėdos miesto tarybos Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisija pritarė burių su kaligrafijos meno darbais eksponavimo Danės upėje projektui su sąlyga, kad jis bus suderintas su Lietuvos saugos laivybos administracija.

Šis projektas, kuriam iš miesto savivaldybės ir Kultūros rėmimo fondo gauta 20 tūkst. Lt, įgyvendinamas jau antrus metus. Pernai buvo surengta tarptautinė kaligrafijos darbų paroda. Joje dalyvavo 40 autorių iš 10 valstybių. Parodos metu buvo atrinkta 12 darbų.

Šiemet tie darbai jau bus eksponuojami Danės upėje. Burės, kurios sukinėsis, bus pritvirtintos ant pontonų. Iš viso bus pastatyti 6 pontonai, kurių kiekvienas turės po dvi bures su kaligrafijos darbas. Burės jau pagamintos, pontonais ir inkarais pasirūpino AB "Klaipėdos laivų remontas".

Projekto tikslas - kaligrafijos populiarinimas ir miesto papuošimas. Pasak projektą pristačiusios menotyrininkės Godos Giedraitytės, Klaipėda miestas prie vandens, tad puošybai reikia išnaudoti ir vandenį.

Šiuo metu projekto organizatoriai bando sudėti paskutinius taškus, t. y. derina jį su atsakingomis institucijomis, kad pontonai su burėmis netrukdytų mažųjų laivelių navigacijai, o svarbiausia, Jūros šventės ir miesto gimtadienio renginiams, vyksiantiems Danės upėje, pavyzdžiui, irklavimo varžyboms ir kitiems.

Lietuvos saugios laivybos administracijos atstovai pateikė keletą pastabų. Jie pageidavo, kad inkarų buvimo vieta būtų pažymėta plūdurais, kad visa ekspozicija būtų patraukta toliau nuo Biržos tilto, kad galėtų apsisukti kurėnas, kad ji stovėtų arčiau "Memelio" kavinės prie krantinės, kad galėtų praplaukti laiveliai.

Bures su kaligrafijos darbais norima pradėti eksponuoti kitą savaitę ir jas Danės upėje ketinama laikyti iki spalio pabaigos. Norėta, kad jos džiugintų visą vasarą, tačiau tai padaryti nepavyko dėl užsitęsusios finansų paieškos.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder