Mokesčių inspekcija perspėja Palangos verslininkus

Mokesčių inspekcija perspėja Palangos verslininkus

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad šį sekmadienį, gegužės 4 d., Palangos m. nutraukus elektros tiekimą verslininkai turi būti pasirengę užtikrinti tinkamą pajamų apskaitymą ir esant sąlygoms, kai be elektros neveiks kasos aparatai.

Mokesčių inspekcija pataria iš anksto apsirūpinti pinigų priėmimo kvitais, kuriuos vietoj kasos aparatų kvitų bus privalu išduoti klientams tuo laikotarpiu, kai dėl elektros tiekimo sutrikimo nebus galimybės naudoti kasos aparatų.

„Elektros tiekimo nutraukimas ir dėl šios priežasties neveiksiantys kasos aparatai pakoreguos įprastą atsikaitymą už suteiktas paslaugas (prekes). Pagal Kasos aparatų naudojimo taisyklių nuostatas, sutrikus elektros energijos tiekimui iki jo atnaujinimo su klientais turi būti atsiskaitoma išrašant apskaitos dokumentus. Kasos aparatų diegimo ir naudojimo tvarkos apraše numatyta, kad kai kasos aparato naudojimas yra privalomas, tačiau jo naudoti neįmanoma dėl priežasčių, kurios nepriklauso nuo ūkio subjekto, naudojančio kasos aparatą, privaloma išrašyti prekių (paslaugų) pirkimo pardavimo kvitą“, - paaiškino Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Vida Okuličienė.

Pasak V. Okuličienės, svarbu, kad verslininkai sąžiningai apskaitytų gaunamas pajamas ir, kaip to reikalauja teisės aktai, pirkėjams išduotų kvitą. Prekių (paslaugų) pirkimo pardavimo kvitus galima įsigyti blankų leidyklų parduotuvėse arba atsispausdinti iš VMI interneto svetainės www.vmi.lt > Duomenų bazės > Formos (formos numeris — FR0508 forma). Išduodant minėtus kvitus, verslininkai juos turi fiksuoti kasos aparato žurnale.

Klaipėdos AVMI primena, kad platesnę informaciją kasos aparatų ir grynųjų pinigų priėmimo dokumentų naudojimo klausimais galima rasti VMI interneto svetainėje adresu http://www.vmi.lt/lt/?itemId=1004466 arba sužinoti paskambinus Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 (konsultacijos įrašomos ir lygiavertės rašytinėms), taip pat teritoriniuose VMI padaliniuose.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder