Pajūrio regioninio parko direkcija sako, jog kol kas vieningos nuomonės nėra, ir skardį vadinti galima dvejopai. Vis dėlto Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) rekomenduoja šią vietą vadinti Olando Kepure - taip ją įvardijo Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas 2009 m. išleistoje "Visuotinėje lietuvių enciklopedijoje".
VLKK tinklalapyje rašoma, jog, manoma, kalva taip pavadinta dėl formos: "Ryškus orientyras yra tai, jog iš jūros pusės ji primena olandiško stiliaus žvejo kepurę. Be to, dalį pajūrio žemių (Tauralaukį) XVI a. valdė olandas H. von Bombellis."
Didžiąją raide čia rašomas ir antrasis žodis, kadangi šis esąs geografinio objekto tikrinio vardo sudėtinė dalis.
Vis dėlto lentelėse, esančiose Girulių miške ir žyminčiose atstumą bei kryptį iki skardžio, pavadinimas vartojamas daugiskaita, o antrasis žodis rašomas mažąja raide.
"Teoriškai gali būti vartojami abu variantai, tačiau, atsižvelgiant į juridinę dalį, visuose teisės aktuose vartojamas Olandų kepurės pavadinimas. Juk tiesiogiai išvertę pirminį šio skardžio pavadinimą iš vokiečių kalbos, gautume Olandišką Kepurę", - sakė Pajūrio regioninio parko direktorius Darius Nicius.
Dar 1992 m. Atkuriamasis Seimas įsteigė saugomas teritorijas ir įteisino šios vietos pavadinimą - Olandų Kepurės kraštovaizdžio draustinis.
D. Nicius pasakojo, jog, vartojant Olando Kepurės pavadinimą, reiktų turėti omenyje tam tikrą konkretų žmogų, olandą, arba jo nuosavybę.
"Tačiau šiuo klausimu nėra vieningos kalbininkų nuomonės", - tikino direktorius.
Šiuo metu kaip tik parengtas naujas parko tvarkymo planas, kuriame numatyta pervadinti Plazės ežerą į Plocio.
"Taigi dabar turime galimybę patikslinti ir kitus vietovardžius. Jei Vyriausybė nurodys pakoreguoti Olandų Kepurės pavadinimą, taip ir padarysime", - komentavo pašnekovas.
Rašyti komentarą