Pajūryje rengiamas moliūgų drožinėjimo festivalis

Pajūryje rengiamas moliūgų drožinėjimo festivalis

Iš Darbėnų kilęs skulptorius Andrius Petkus ryžosi šiemet pajūryje surengti pirmąjį Lietuvoje tarptautinį moliūgų drožinėjimo festivalį.

"Tokie festivaliai labai populiarūs Amerikoje. Ten gyvenantys mano kolegos nuolat stebina gražiais dirbiniais iš moliūgų. Tad nusprendžiau ir pats išbandyti šią neįprastą medžiagą. Labai patiko. Keletą moliūgų jau paverčiau įvairių personažų biustais", - pasakojo idėjos autorius A. Petkus.

Šis skulptorius, be įprastų medžiagų, jau yra išbandęs smėlį ir ledą. Drožinėjimas iš moliūgo, pasak A. Petkaus, reikalauja ypatingo atidumo ir tikslių paskaičiavimų: per daug nupjausi - nebeprilipdysi.

"Dar reikia įvertinti, kad moliūgas yra tuščiaviduris. Persistengsi - ir išgremši nevietoje kiaurymę", - darbo specifika dalijosi skulptorius.

Deja, iš šios daržovės išdrožti kūriniai - neilgaamžiai, jais galima grožėtis savaitę. Tačiau A. Petkus filosofiškai žiūri į tokių meno kūrinių žūtį.

"Dažnai menininkai skaptuoja akmenį tikėdamiesi, kad jų kūriniai išliks amžiams. Tačiau net nesusimasto, ar jie verti dirbti su tokia medžiaga. Juk taip dažnai būna, kad tos akmeninės skulptūros nieko vertos..." - sakė A. Petkus.

Pasiteiravus, iš kokių maisto produktų dar galima kurti meną, A. Petkus sakė turintis daug idėjų.

"Vienas mano draugas Malaizijoje kuria skulptūras iš šokolado, cukraus, sviesto... Pats nebandžiau, bet dar viskas prieš akis", - entuziazmu tryško skulptorius.

Tarptautinis moliūgų festivalis vyks spalio 30 dieną Žibininkų kaime - HBH pramogų komplekse. Planuojama, kad į jį susirinks skulptoriai ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Rusijos. Kiekvienam skulptoriui jau paruošti didžiuliai 50 kilogramų svorio moliūgai.

Sidebar placeholder