Palangoje vėl lijo gintaru

Palangoje vėl lijo gintaru

Šeštadienį Palangoje vyko jau šeštasis, tradiciniu tapęs, "Gintarinis savaitgalis". Ne tik palangiškiai, bet ir svečiai iš Klaipėdos, Plungės, Šiaulių, Maskvos, Sankt Peterburgo, Kaliningrado (Rusija), Minsko (Baltarusija) bandė prisirinkti kuo daugiau jūrų dievo Neptūno (Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio) barstomo gintaro.

Kadangi Neptūnas buvo dosnus, jo rieškučiomis nuo Jūros tilto barstomą lietuviškąjį auksą saujomis, kepurėmis, striukėmis, net skėčiais gaudė nemažas būrys šventės dalyvių.

Antrą sykį "Gintarinio savaitgalio" metu vyko Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas, tik jį jau galima vadinti ir tarptautiniu - trys iš dešimties dalyvių buvo svečiai iš užsienio. Jie visi stengėsi per 5 minutes iš smėlio, dumblių ir šapų kupetos išrinkti kuo daugiau gintaro gabaliukų - kiekvienam dalyviui buvo skirta po 150 gramų.

Čempionu šiemet, kaip ir praėjusiais metais, tapo palangiškis Romas Miliauskas, surinkęs 74,8 gramo gintaro, antrąją vietą užėmė Ramutis Šeštokas iš Šventosios, pririnkęs 49 gramus, trečiąją - Matas Gulbinas iš Šiaulių, surinkęs 46,5 gramo gintaro.

R. Miliauskas sakė čempionatui specialiai nesitreniravęs - esą šiemet jūra gintaro meta mažai.

"Dalyvauju, nes myliu gintarą, myliu Lietuvą ir Palangą. Kai labai myli, gintaras savaime pats prie savęs traukia. Svarbiausia būti linksmam, džiaugtis ir visur dalyvauti", - optimistiškai kalbėjo nugalėtojas.

Neptūnas šeštadienį J. Basanavičiaus gatvėje ir paplūdimyje išbarstė daugiau nei 60 kilogramų lietuviškojo aukso. Organizatorių teigimu, "Gintarinis savaitgalis" - tarsi įžanga į kitą savaitgalį vyksiančią šventę "Myliu Palangą" - kurortinio sezono atidarymą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder