Palangoje vėl numatomas gintaro lietus

Palangoje vėl numatomas gintaro lietus

Šį šeštadienį didžiausias Lietuvos kurortas dar kartą mėgins įrodyti, kad ne veltui Palangos miesto herbe pavaizduoti gintaro karoliai.

Gegužės 9-ąją Palangoje vėl lis gintaru tiesiogine šio žodžio prasme: tradiciškai organizuojamas Gintarinis savaitgalis, per kurį kurorto gatvėje ir paplūdimyje bus barstomos Jūratės ašaros. Iš viso – apie 50 kilogramų. Išskirtinė atrakcija kasmet privilioja ne tik tautiečių, bet ir užsienio turistų. Jie atvyksta pasirinkti jūrų dievo Bangpačio saujomis žmonėms žeriamo gintaro gabaliukų ir dalyvauti Baltijos aukso rinkimo čempionate.

Barsto gintarą

Turbūt nėra unikalesnės atrakcijos už Gintarinius savaitgalius, kurie jau ne vienus metus organizuojami Palangoje. Tomis dienomis kurortas tarsi primena, kad būtent jis yra gintaro sostinė, tik čia jo galima prisirinkti į valias. Ir šio šeštadienio vidurdienį į J. Basanavičiaus gatvę išriedės arklių tempiama jūrų dievo karieta. Jūrų personažas, šįkart jau ne Neptūnas, o etninis Bangpatys, rieškutėmis sems iš maišų gintarą ir mėtys jį praeiviams.

Pirmą kartą tokį vaizdą išvydę žmonės paprastai negali patikėti tuo, ką mato: visas J. Basanavičiaus gatvės grindinys būna nuklotas gintaro gabaliukais. Žmonės, nepaisydami nei socialinio statuso, nei amžiaus, puola jų rinkti. Jūrų dievo karietai nuriedėjus jūros tilto link, ilga gatvė būna lyg nusėta tupinėjančių, ropinėjančių praeivių, bandančių mikliai pirštais surinkti gintarą. Šioje gatvėje paprastai jo išbarstoma keliasdešimt kilogramų. Šiemet Bangpačio maišuose bus apie 30-50 kilogramų Baltijos aukso. Šventės organizatoriai yra apskaičiavę, kad per bemaž septynerius metus rengiamus Gintarinius savaitgalius iš viso jau išbarstyta beveik pusė tonos gintaro.

Paplūdimyje ir šįkart bus organizuojamas gintaro rinkimo čempionatas. Paprastai atitveriami vienodi plotai ir juose sukuriama jūros kranto imitacija - į atskirtus plotelius sunešami jūros dumbliai, išplauti pagaliukai, įvairios Baltijos šiukšlės. Į padalytas jūros kranto „saleles“ išbarstomas vienodas kiekis gintaro, o čempionato dalyviai per nustatytą laiką turi jį surinkti. Rungtį laimi tie, kurie surenka daugiausia švariausio gintaro.

Padaugėja turistų

Gintariniu savaitgaliu ypač džiaugiasi Palangos viešbučių ir restoranų, kavinių savininkai. Verslininkai laukia žmonių antplūdžio, todėl norėdami prisidėti prie šventinės nuotaikos kūrimo ir patys stengiasi akcentuoti gintarinę nuotaiką. „Įvairių atrakcijų sugalvoja ir viešbučių bei maitinimo įstaigų atstovai. Pavyzdžiui, gintaro pabarstoma prie viešbučių įėjimų - esą neseniai lankėsi Neptūnas. Kambariuose ant lovų taip pat paliekama gintaro gabaliukų, o restoranuose jie patiekiami vietoj įprasto sausainio prie kavos. Lankytojai vaišinami ir gintaro arbata“, - LŽ pasakojo Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas. Jis pažymėjo, kad Gintarinį savaitgalį sulaukiama gerokai daugiau svečių, ypač iš artimojo užsienio.

„Šiam unikaliam renginiui galbūt trūksta reklamos. Tačiau žmonės patys susižino ir suvažiuoja būtent į gintaro barstymo akciją bei jo rinkimo čempionatą. Jei dar oras pasitaiko gražus, poilsiautojų visada būna labai daug: atvyksta iš Latvijos, Baltarusijos, Karaliaučiaus“, - kalbėjo D. Miklovas.

Verslininkai primena žmonėms, kad jie šį savaitgalį Palangoje nenustebtų, jei atsiskaitydami už paslaugas kartu su grąža dovanų gautų ir gintaro.

Palangos turizmo informacijos centro (TIC) atstovė Egidija Smilingienė taip pat teigė, jog Gintarinis savaitgalis pasižymi pavasarį neįprastu poilsiautojų antplūdžiu. „Ir grožio procedūrų, SPA centrai tą dieną siūlo įvairiausias gražinimo priemones, susijusias su gintaru. Stengiamasi pateisinti Gintarinio savaitgalio pavadinimą, todėl gintaras kiekviename žingsnyje tampa svarbiausiu renginio akcentu“, - sakė kurorto TIC direktorės pareigas laikinai einanti E. Smilingienė.

Kai kuriais metais Gintaro savaitgalį vienokių ar kitokių staigmenų pateikdavo ir gintaro meistrai. Pavyzdžiui, 2012-aisiais jie buvo pagaminę ilgiausius pasaulyje - net 282 metrų - gintaro karolius. Ar su rekordais susijusių staigmenų bus ir šiemet, kol kas laikoma paslaptyje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder