R. Pakso šešėlis supriešino konservatorius: partijos vadovybė kirto Palangos skyriui

R. Pakso šešėlis supriešino konservatorius: partijos vadovybė kirto Palangos skyriui

Palangos konservatorių pasiūlytam kandidatui į Seimą Gediminui Valinevičiui netikėtai koją pakišo tai, kad prieš 10 metų jis trumpai buvo europarlamentaro Rolando Pakso padėjėjas vakarų Lietuvos regionui.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius 56 metų G.Valinevičių į Mėguvos vienmandatę rinkimų apygardą pasiūlė vienbalsiai.

Savo apsisprendimą palangiškiai aiškino tuo, kad jų pasirinktas kandidatas Palangoje yra žinomas ir gerbiamas žmogus, kurortą gražiai tvarkančios bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“ vadovas.

Aštuoneris metus TS-LKD partijoje esantis G.Valinevičius du kartus buvo renkamas į Palangos miesto tarybą. Perbraižius vienmandačių rinkimų apygardų ribas Mėguvos apygardoje Palangos gyventojai sudaro rinkėjų daugumą, todėl neabejojama, kad čia sėkmės rinkimuose gali tikėtis tik vietinis politikas.

Tačiau prieš partijos prezidiumo posėdį Palangos konservatorius nustebino netikėtas TS-LKD partijos vadovybės pasiūlymas į „Mėguvos“ apygardą nuo konservatorių deleguoti Seimo narę Agnę Bilotaitę, kuri kandidate dar anksčiau buvo iškelta Panerių-Grigiškių apygardoje.

Kandidatu patvirtinęs G.Valinevičių TS-LKD Palangos skyrius vieningai atmetė A.Bilotaitės kandidatūrą.

Galutinai kandidatą Mėguvos apygardoje turėjusiame patvirtinti TS-LKD prezidiumo posėdyje aršus ginčai užtruko net pustrečios valandos.

Vieno partijos prezidiumo nario teigimu, prieš posėdį visą partijos vadovybę pasiekė Palangos konservatorių kreipimasis, kuriame buvo teigiama, kad Mėguvos apygardoje kandidatuosianti A.Bilotaitė rinkimuose skyriaus palaikymo nesulauktų.

Rašte buvo prisimintas ir šios politikės nepritarimas Seime balsuojant dėl lėšų skyrimo Palangos koncertų salės rekonstrukcijai, tai, kad A.Bilotaitė aktyviai rėmė savivaldos teisių suvaržymą dėl sporto, kultūros objektų valdymo ir miesto ūkio tvarkymo.

 

 

Kandidatu patvirtinęs G.Valinevičių TS-LKD Palangos skyrius vieningai atmetė A.Bilotaitės kandidatūrą.

Be to, palangiškiai akcentavo, kad ketverius Seimo rinkimus iš eilės, kai kurorto rinkėjai apygardoje sudarydavo daugumą, rinkimus laimėdavo Palangoje gyvenantis konservatorių atstovas.

Toks skyriaus pasipriešinimas partijos vadovybės planams baigėsi tuo, kad trečiadienį vykusiame TS-LKD prezidiumo posėdyje Palangos konservatorių siūlomai G.Valinevičiaus kandidatūrai buvo nepritarta.

Pagrindinis motyvas buvo netikėtas – iš kandidato biografijos buvo ištrauktas faktas, kad nuo 2009 metų pabaigos jis apie pusantrų metų buvo europarlamentaro R.Pakso padėjėju.

Nors kai kurie partijos senbuviai nieko blogo tame neįžvelgė ir teigė, kad tai kandidatui suteikia daugiau politinio darbo patirties, partijos vadovams labiausiai kliuvo, kad R.Pakso komandoje G.Valinevičius dirbo po eksprezidento apkaltos.

Tai rinkimų metu esą taptų silpnąja konservatorių kandidato vieta ir pasitarnautų skambioms žiniasklaidos antraštėms, kurios menkintų partijos autoritetą.

„Tai, kad G.Valinevičius sutiko dirbti R.Pakso padėjėju jau po apkaltos, žinant prezidento priesaikos sulaužymo turinį, rodo apie kandidato vertybines pozicijas. Kandidatams į Seimo narius keliami aukštesni kriterijai.

Palangos skyriaus pasiūlytas kandidatas jų neatitinka dar ir dėl menko politinio patyrimo“, – portalui lrytas.lt dėstė Jurgis Razma.

Net ir po 10 metų R.Pakso šešėlio pabūgusi TS-LKD partijos vadovybė nesiryžo prieštarauti Palangos skyriaus valiai ir Mėguvos apygardoje tvirtinti A.Bilotaitės kandidatūrą.

Palangiškiams pasiūlyta per dvi savaites surasti naują kandidatą, kuris būtų priimtinas ir partijos prezidiumui.

Tačiau surasti kitą kandidatą, kuris rinkimuose galėtų tikėtis sėkmės, gali būti sudėtinga. Palangos konservatorių lyderis ir trečią kartą miesto meru išrinktas Šarūnas Vaitkus dalyvauti Seimo rinkimuose atsisakė ir nusprendė likti dirbti kurorte. ˙

 

Gediminas Valinevičius.


Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder