R.Kvaselis: Turiu sugriauti savo verslą dėl biurokratų klaidų

R.Kvaselis: Turiu sugriauti savo verslą dėl biurokratų klaidų

Vienas „Nidos seklyčios“ savininkų Romas Kvaselis socialiniuose tinkluose kreipiasi pagalbos į visuomenę ir prašo dalintis šia žinute:

"Kas mane pažįsta, žino, koks aš esu žmogus ir kokius kryžiaus kelius einu dėl viešbučio ir restorano „Nidos Seklyčia“ - išsaugojimo.

Bet šįkart nusprendžiau viską surašyti viešai, nes jau prarandu viltį kada nors sulaukti sveiko proto apraiškų, blaivaus mąstymo ir supratimo iš valdininkų.

Rašau šitą drebančiom rankom, bet valstybė man liepia griauti seklyčią ir visiškai sunaikinti UAB „Robala“ kaip įmonę.

O dėl ko? O dėl to, kad gamtininkams (!!!) „Nidos Seklyčios“ pastatas yra negražus. Grąsina antstoliais, nes teismas nusprendė, kad seklyčiai

neva buvo neteisėtai išduotas statybos leidimas. Nors PATI VALSTYBĖ jį išdavė.

Bet nuo viską nuo pradžių:

1. 2001 m. pradėtas rengti teritorijos, kurioje šiandien stovi „Nidos Seklyčia“, detalusis planas. Ekspertizę atliko habil. Dr. Jurgis Bučas, t.y. žmogus, sukūręs Kuršių Nerijos nacionalinio parko planavimo schemą.

2. Detalusis planas visiems tinka, valstybė jį 2003 m. patvirtina bei 2004 m. išduoda projektavimo sąlygų sąvadą. Pagal jį bus rekonstruojama kavinė ir poilsio pastatas.

3. Pagal projektavimo sąlygas parengiamas projektas ir išduodamas statybos leidimas nr. 67. Vyksta statybos. 2005 m. pastatus valstybė pripažįsta tinkamais naudoti. Viskas gražu ir tvarkinga.

4. Tais pačiais metais prasideda tai, ką galiu pavadinti tik vienu žodžiu – „cirkai“. Valdininkams susišviečia, kad statybos leidimas, kurį jie patys išdavė, dabar jau buvo išduotas neteisėtai. Pirmą kartą matau tokią situaciją.

5. Ginamės teismuose. Kol jie vyksta, 2012 m. vyriausybė patvirtina gamtininkų parengtą Kuršių Nerijos tvarkymo planą, kuriame juodu ant balto parašyta, kad pastatai yra neteisėti ir juos reikia griauti.

NORS TEISMAS, KURIS TEISINĖJE VALSTYBĖJE VYKDO TEISINGUMĄ, DAR TAIP NUSPRENDĘS NEBUVO. Iš karto grįžome į sovietmetį, kur teisingumą vykdo ne teismas, o keli „činovnikai“ (jų pavadinti „valdininkais“ net neapsiverčia liežuvis).

6. Teismas 2012 m. rudenį „netikėtai“ valstybės vardu konstatuoja, kad VISI VALSTYBĖS VARDU SEKLYČIAI IŠDUOTI LEIDIMAI YRA NETEISĖTI. Tiesa, griauti seklyčios neliepia.

7. Ginamės toliau, nepasiduodam. Giname savo ir savo darbuotojų pragyvenimo šaltinį. Bet kur tau… 2015 m., suėjus lygiai dešimčiai metų nuo tada, kai valstybė pripažino seklyčią tinkama naudoti, valstybė liepia nugriauti „Nidos Seklyčios“ konferencijų salę, jungtį su svečių namais ir pačių svečių namų pastatą.

Taip pat - perstatyti restorano pastatą. Iš esmės - viską pergriaut ir perstatyti. Pastatyti tik restorano pastatą su balkonu (balkonai nėra tipiški kursių nerijoje), o antras pastato iš viso nebelieka, tai reiškia, net to kas buvo gražu nebelieka, KOSMOSAS!!!!

8. O iki tol čia buvo kavinė bei svečių namai. Jie tarpusavyje buvo sujungti tilteliu, kuriuo reikėtų evakuotis, jei kiltų gaisras.

Pietrytiniame teritorijos kampe stovėjo pavėsinė. Dabar kavinė yra pervadinta į restoraną, svečių namai išsiplėtė, kad išnaudoti kiekvieną kampelį. Pastatai vis dar yra sujungti tilteliu su ta pačia evakuacijos funkcija. Iš pavėsinės padarėme mažą konferencijų salytę.

Visos patalpos atitinka 2019 m. priešgaisrinius ir higienos reikalavimus, o čia mūsų prašoma SUGRĮŽTI Į LAIKUS, KAI DABARTINIŲ ŽMONIŲ SAUGUMUI SKIRTŲ REIKALAVIMŲ NEBUVO.

9. Rankos svyra. Nesu architektas ar paveldo specialistas. Gal tikrai seklyčia yra didžiausias blogis Lietuvoj ir ją reikia šluot nuo žemės?

Prašau architektūros ekspertų tarybos ir UNESCO, kad įvertintų kokią žalą daro ta Seklyčia Neringai.

Jie konstatuoja, kad viskas su seklyčia yra gerai. Ji neišsiskiria iš Nidos kultūrinio paveldo ir seklykčia nedaro jokios žalos kraštovaidžiui. Ir jie dar pasako, kad su saugotojaisnegerai.

Beje, čia svarbu paminėti, kad dabar seklyčios KULTŪRINIO PAVELDO KLAUSIMĄ SPRENDŽIA APLINKOSAUGININKAI. Galvojat čia anekdotas? Ne, čia realybė. Pirmąkart tai išgirdus, pradėjau juoktis, nors derėtų verkti.

Nors UNESCO Kuršių nerijoje nesaugo jokios gamtos, o saugo žmogaus, pastangas sustabdyti kopų pustymą ir taip sukurtą kraštovaizdį, tai trumpiau žmogaus sukurtą paveldą, kultūrinį paveldą, ne gamtos.

10. Valstybė viešai sako, kad tariasi ir siekia taikos. “Nori negriauti”, kad būtų kuo mažiau nuostolių. Bet realybėje niekas su niekuo nesitaria. Pateikiau pasiūlymų, kuriuos parengė architektai ekspertai, bet pasiūlymus atmetė GAMTININKAI.

Ir dar liepa pastatyti seklyčios vietoje žvejo sodybą, kurios ten niekada nebuvo nei kvapo (pirmas pastatas seklyčios teritorijoje atsirado vos 1976 m.). Pirmąkart apie tokius cirkus girdžiu. Kas įdomiausia nėra niekur aprašyta kas ta žvejo sodyba...

Čia kaip su gaisru Alytuj, kur valdininkai Vilniuj per televizorių sako, kad padangos užgesintos, nors Alytuj gaišta triušiai ir evakuojami žmonės. Kreivų veidrodžių karalystė.

11. Bet didžiausas absurdas tame, kad valdininkai sako, kad nori tartis, nors prieš du metus mane pridavė antstoliams, kad negriaunu seklyčios. Kasdien kapsi delspinigiai. Užlaužė abi rankas, paguldė veidu ant žemės ir sako „nu, deramės“. Pirmąkart matau tokį absurdą.

Štai taip valdininkai rūpinasi smulkiu ir vidutiniu verslu, štai taip jie skatina regionus. Griaudami tai, kas sukurta. Griaudami verslą, kuris kiekvieną vasarą yra pagrindinis pragyvenimo šaltinis trisdešimčiai žmonių. Tai yra trisdešimt šeimų, iš kurių valstybė nori atimti orų gyvenimą.

Šią savaitę pateiksime kasacinį skundą dėl šios istorijos Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Tikiuosi, kad teisėjai vadovausis sveiku protu ir sustabdys šitą beprotystę. Kitaip ir negaliu pavadinti.

Lietuva yra mano Tėvynė, kurią myliu beprotiškai. Lietuvos žmonės yra darbštūs, dori ir geri žmonės. Neleisiu valdininkams mūsų vaikyti, dangstyti savo klaidas griaunant verslus ir gyvenimus. Kovosiu ir apsiginsiu.

Ir pabaigai. Sako, kad esi jaunas, kol dar yra pirmų kartų. Tai pagal šią logiką, turbūt, esu jauniausias žmogus Lietuvoje, o gal ir Žemėje.

Bičiuliai, žmonės. Dalinkitės šiuo postu ir galbūt dar sustabdysime šitą absurdą. Dėkoju jums už palaikymą".

Romas.

Sidebar placeholder