Senamiesčio kiemo vaikai kviečiami vienytis

Senamiesčio kiemo vaikai kviečiami vienytis

Trečiadienį nuo 14.30 val. aikštėje prie burlaivio "Meridianas" laukiami tie, kas užaugo Klaipėdos senamiestyje.

Vakar paskutinį kartą rinkosi Klaipėdos senamiesčio kiemo vaikų susitikimo šventės organizacinis komitetas, kad sudėliotų taškus pasirengimo scenarijuje. Susibūrimui simboliškai pasirinkta Žolinių diena, kai pagal lietuvių papročius būtina burtis krūvon.

Iš ateinančiųjų tikimasi, jog jie atsineš vaikystės nuotraukų, kurios tuoj pat bus talpinamos stende. Aikštėje veiks fotostudija, kurioje prie dekoracijos su fontanu ir gulbėmis bus galima nusifotografuoti su seniai nematytais kiemo ar mokyklos draugais, klasiokais. Pavyzdžiui, 4-osios vidurinės 1967 m. laida ketina kartu atšvęsti ir mokyklos baigimo 45-metį. Nusifotografavę fotostudijoje čia pat galės atsiimti ir nuotraukas.

Susibūrimo šventės programoje - Simono Donskovo, Antano Čapo, Edmundo Kučinsko dainos, maestro Sauliaus Šaučiulio improvizacijos, Muzikinio teatro solistų Šarūno Juškevičiaus ir Stasio Rezgevičiaus duetai. Juos, beje, taip pat išaugino Klaipėdos senamiesčio kiemai. Pasirodys ir "Mingės" kapelija.

Koncerto metu ant prisiminimų suolelio bus sodinami Etnokultūros centro darbuotoja Valerija Jankūnaitė, kurios tėvas pokaryje garsėjo kaip auksinių rankų vokiškos santechnikos asas, LRT laidų vedėjas Henrikas Vaitiekūnas, kuris dirbdamas Vilniuje niekada neprarado ryšio su gimtuoju miestu Klaipėda, Violeta Monkutė-Jusionienė, kurios tėvas pokariu tapo pirmuoju kapitonu lietuviu. Savo vaikystės sentimentais Lelijų gatvei pasidalins brolis pranciškonas Benediktas - Sigitas Jurčys ir daugelis kitų klaipėdiečių.

Ypač šiuo susitikimu džiaugiasi Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos "Bega" generalinis direktorius Aloyzas Kuzmarskis, nes susibūrimas vyks beveik jo pokariu gyvento namo pievelėje.

Pirmąkart Klaipėdoje rengiamos šventės iniciatoriai tikisi, jog po karo atgimstančio uostamiesčio griuvėsiuose išaugusios kartos prisiminimai bus įdomūs ir šiandienos klaipėdiečiams, jau nemačiusiems karo padarinių, nepatyrusiems sudėtingo laikmečio nepriteklių.

Šventės organizatoriai sulaukė dešimčių laiškų, skambučių iš pačių įvairiausių šalies miestų bei miestelių. Atsiliepusieji į kvietimą sveikino tokią iniciatyvą, noriai teikė nuotraukas per šventę vyksiančiai fotografijų parodai "Gražiausia jaunystės akimirka".

Viena iš šios šventės sumanytojų, klaipėdietė etnologė Valerija Jankūnaitė džiaugiasi, jog jos karta brangina vaikystės-jaunystės prisiminimus ir to meto draugus.

"Smagu, jog nereikia daug raginti ar specialiai kviesti. Žmonės patys kviečia vieni kitus ir tai didžioji šio renginio vertybė. Vadinasi, visiems mums svarbu susieiti ir pasibūti, pasidalinti su kitais tuo, kas mums brangu",- sako Valerija Jankūnaitė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder