Sezono pradžiai Palangoje - tilto atidarymas

Sezono pradžiai Palangoje - tilto atidarymas

Šiemet palangiškiai vasaros sezoną pradėjo su šūkiu „Myliu Palangą“. Savaitgalį sezono atidarymo šventėje šurmuliavo daugybė renginių, kurie priviliojo į kurortą minias žmonių. Šeštadienį šventę vainikavo Jūros tilto atidarymas, palydėtas spalvingų fejerverkų.

Daugelį žmonių sudomino Vytauto gatvėje įsikūręs "Palangos Juzės" kermošius, surengtas mieste po kelerių metų pertraukos. Apie 200 tautodailininkų, amatininkų siūlė įsigyti įvairiausių dirbinių. Šventinę nuotaiką kūrė pantomimos grupė iš Klaipėdos, lėlių teatras bei klounų teatras "Dulidu". Visą šeštadienį Jūratės ir Kastyčio skvere vyko geros muzikos koncertai, cirko artistų pasirodymai, o vakare visi laukė įspūdingo Švedijos roko grupės "Le Bataillon Des Fous" ir "Palangos orkestro"koncerto.

Palanga šiemet mini ne vieną sukaktį. Šiemet sukanka 90 metų, kai miestas buvo atskirta nuo Latvijos. Šventėje Latvijos karinių jūrų pajėgų bigbendas dovanojo palangiškiams nuostabios muzikos valandą. O Palangos ir Švedijos miesto Simrishamno draugystė jau tęsiasi 20 metų. Ta proga šeštadienį kurorte sveičiavosi gausi švedų delegacija, vadovaujama miesto vadovų. Draugystės sukakčiai pažymėti buvo pasodinta 20 obelaičių alėja.

Jūros tiltas – atviras poilsiautojams

Minios smalsuolių stebėjo Jūros tilto atidarymo ceremoniją, į kurią atvyko LR Seimo pirmininkė Irena Degutienė, vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, grupė Seimo narių, miesto valdžios atstovai ir kurorto svečiai. Seimo vadovė negailėjo gražių žodžių Palangai“ „Kas nemyli Palangos? Myli visi. Palanga – tai Lietuvos širdis Baltijos pajūryje, čia smagu atvykti visais metų laikais, ne tik vasarą“,- kalbėjo I. Degutienė.

Vidaus reikalų ministras R. Palaitis pasidžiaugė, kad vasarą kurortas pasitinka deramai pasirengęs: sutvarkytas tiltas, jūros smėliu paplatinti paplūdimiai, sparčiai vykdomi Šventosios uosto gilinimo darbai ir jau šią vasarą jame bus galima švartuotis pramoginiams laiveliams.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus palinkėjo palangiškiams ir miesto svečiams mylėti savo miestą, būti tikrais jo patriotais. Po sveikinimo kalbų Palangos miesto merui Šarūnui Vaitkui bendrovės „Lemminkainen Lietuva“, remontavusios tiltą atstovas Vytautas Babarskis įteikė merui simbolinį raktą, palinkėjęs visiems ant naujojo tilto sulaukti daug gražių saulėtekių ir saulėlydžių. Palangos tiltas nebuvo kapitaliai remontuotas keliolika metų ir jau kilo grėsmė dėl poilsiautojų saugumo. Tiltas remontui buvo uždarytas pernai lapkritį ir statybininkai jį sugebėjo sutvarkyti per pusmetį kaip tik sezono pradžiai. Tilto remontas kainavo apie 1,7 mln. litų.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder