Šilutės politikai nutraukė religinių bendruomenių ginčą dėl didesnių pinigų

Šilutės politikai nutraukė religinių bendruomenių ginčą dėl didesnių pinigų

Gruodžio mėnesio Savivaldybės tarybos posėdyje pagaliau užbaigta diskusija dėl suplanuotos Savivaldybės biudžeto paramos religinėms bendruomenėms. Jau trečius metus 50 ar 100 tūkst. Eur sumas katalikų, evangelikų liuteronų, stačiatikių ir kitų konfesijų tikintiesiems skyrę krašto politikai šiemet nutarė apsispręsti, kaip paramos suma galėtų būti padalinta.

Remiantis statistika, pagal konfesijos tikinčiųjų ir valdomų pastatų skaičius Savivaldybės administracija parengė galutinį sprendimo projektą. Jame numatyta, kad katalikams atiteks nedaugiau, kaip 80 proc. paramos fondo lėšų, o evangelikams – liuteronams, stačiatikiams ir kitiems – nemažiau 20 proc.

Evangelikai liuteronai tokį sprendimo projektą ginčijo, vadino neteisingu, sakė, kad jų valdomose bažnyčiose į šventes renkasi ne tik parapijiečiai, bet ir kitų konfesijų žmonės.
Prieš pradedant svarstyti Taryboje gruodžio 17 d. posėdžio klausimus, konservatorius Zigmantas Jaunius pasiūlė religinių bendruomenių paramos skirstymo tvarkos klausimą išimti iš dienotvarkės. Jo nuomone, nors klausimas svarstomas net du mėnesius, vis dar nėra aiškaus bendro sutarimo. Todėl priėmus vienokį ar kitokį sprendimą atskiros religinės bendruomenės galėtų pasijausti nuskriaustos. Jo nuomone, toks rezultatas prieš didžiąsias metų šventes yra nepriimtinas, todėl jis siūlė religinių bendruomenių paramos skirstymo tvarkos sprendimą svarstyti, kai bus priimtas 2021 m. biudžetas.

Tokį pasiūlymą užginčijo meras Vytautas Laurinaitis. Jis sakė, kad diskusijas reikia užbaigti ir apsispręsti dabar. Pasak mero, evangelikų liuteronų kunigai visą dviejų mėnesių svarstymo laikotarpį išnaudojo savireklamai per įvairias žiniasklaidos priemones, darė spaudimą Savivaldybės tarybos nariams, siekdami kuo didesnės naudos sau. Jis priminė, kad katalikų parapijos turi daugiau nei 80 proc. tikinčiųjų, bet jie jokių ginčų nekėlė ir diskusijoje nedalyvavo.

Politikai balsavo ir iš posėdyje dalyvavusių 24 politikų 15 balsavo, kad klausimą palikti dienotvarkėje ir svarstyti.

Sprendimo svarstymo metu pateiktas ir alternatyvus sprendimas, kurį pateikė Teritorijų ir kaimo reikalų komitetas. Jo nariai pasiūlė paramos neskirstyti procentais, o skirstyti svarstant visus konkrečius paramos prašymus, o į svarstymo komisijos sudėtį priimti ir du Savivaldybės tarybos narius.

Įvykus balsavimui paaiškėjo, kad aiški dauguma buvo už Savivaldybės administracijos parengtą sprendimo projektą.

Be to, po šio sprendimo, paramos lėšos bus dalinamos ne tik atsižvelgiant į procentus, skirtus atskiroms konfesijoms. Tuo pačiu sprendimu bus panaikinta Religinių bendrijų taryba, o jos darbą atliks Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirta komisija.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder