Šilutės uosto pelnas – tik miražas

Šilutės uosto pelnas – tik miražas

Šilutės mažųjų laivų uostą pagal koncesijos sutartį penktus metus administruojanti UAB „Šilutės vandens turizmo centras“ pernai metais pirmą kartą uždirbo pelno – gauta per 30 tūkst. litų daugiau pajamų nei patirta išlaidų.

Tačiau džiūgauti dar per anksti: mat tie tūkstančiai padengs tik dalį ankstesniais metais patirtų nuostolių.

Ir iš viso, anot UAB „Šilutės vandens turizmo centras“ vadovo Rimgaudo Višinsko, šis buhalterinis pelnas nė iš tolo neatspindi tikrosios padėties: esą jo pavyko pasiekti tik todėl, kad pernai metais uoste buvo panaikintas vadybininko etatas, nežymiai išaugo pajamos už suteiktas paslaugas. Įtakos turėjo ir tai, kad bendrovės buhalterė dirbo pusvelčiui – už 300 litų per mėnesį, o jis pats (R. Višinskas – red. pastaba) iš viso neėmė algos.

„Pernykščiai metai parodė, kad, maksimaliai susispaudę, galime šiaip ne taip išgyventi, – teigė telefonu R. Višinskas. – Tačiau šiemet bus dar sunkiau, mat nuo metų pradžios padidėjo minimalus mėnesio atlyginimas, vadinasi ir išlaidų turėsime žymiai daugiau.“

Iš informacijos Šilutės rajono savivaldybės tarybai apie Šilutės mažųjų laivų uosto veiklą 2012 metais: „2012 metų plaukiojimo sezono metu Koncesininko – UAB „Kintai“ įsteigta kontroliuojama įmonė UAB „Šilutės vandens turizmo centras” su laivų savininkais sudarė 78 laivų švartavimosi ir stovėjimo paslaugų sutartis. 2012 – 2013 metų laivų žiemojimo laikotarpiu sudaryta 15 sutarčių dėl laivų saugojimo elingo pastate.

Šilutės prieplauką (uostą) per 2012 metų plaukiojimo sezoną aplankė 120 laivų iš įvairių užsienio šalių ir Lietuvos miestų. Priimtos apie dvidešimt ekskursijų autobusais, kurių metu prieplauką aplankė apie 600 svečių. Šilutės prieplaukoje (uoste) 2012 metais surengti penki viešieji renginiai, taip pat ketvirtasis žuvienės virimo čempionatas, kuriame dalyvavo komandos iš visos Lietuvos…

Per 2012 metus 2008-09-26 Koncesijos sutartis Nr. R5-(9.40)-894 „Dėl Šilutės prieplaukos (uosto) operatoriaus“ nebuvo keista. 2012 metais Koncesininkas vykdydamas Koncesijos projektą metus baigė pelningai. Pagal UAB „Šilutės vandens turizmo centras“ pateiktą pajamų ir išlaidų suvestinę už 2012 metus, vykdant Koncesijos sutartį, gauta pajamų – 151 873 Lt, patirta išlaidų – 119 277 Lt.“

Palyginimui: 2011 m. plaukiojimo sezono metu UAB „Šilutės vandens turizmo centras“ su laivų savininkais buvo sudaręs 123 laivų švartavimosi ir stovėjimo paslaugų sutartis, uostą aplankė 89 svečių laivai iš užsienio šalių – Lenkijos, Vokietijos, Švedijos ir įvairių Lietuvos miestų. 15 laivų žiemą buvo saugomi elingo pastate. Pernai uoste surengti 7 viešieji renginiai: koncertai, šventės, lietuviškų filmų festivalis „Sidabrinės gervės naktys“.

Nors bendra metinė uosto apyvarta siekė apie 100 tūkst. litų, Šilutės vandens turizmo centras metus baigė su 38 tūkst. litų nuostoliu. 2010 – siais jo būta maždaug 18 tūkst. litų mažesnio – nepilnai 20 tūkst. Lt.

silutesetazinios.lt

Raktažodžiai
Sidebar placeholder